2024. július 24., szerda

Dobogón a Manchester United!

Átgázolt a Vörös Ördögök szekere az újonc Leeds csapatán a Premier League 14. fordulójának vasárnap esti meccsén. A manchesteriek már a félidőben 4:1-re vezettek, a végeredmény 6:2 lett. Solskjært továbbra is sok kritika éri, de a United már harmadik a PL tabelláján, ha pedig diadalt arat az elmaradt meccsén, két pontra megközelíti a címvédő Liverpool együttesét. Rashfordék a Leicesterrel állnak egy szinten, miután Vardyék kisebb meglepetésre idegenben két góllal legyőzték MourinhoTottenhamjét.

Franciaországban kitart a Lille és a Lyon szárnyalása. A forduló rangadóján a Lille hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a címvédő PSG gárdájával, így továbbra is előbbi klub vezeti a Ligue 1-et. Olaszországban az Atalanta éledt fel hamvaiból, és adott egy jókora pofont a Romának, Spanyolországban pedig a Real Madrid újabb győzelmével próbálja tartani a lépést városi riválisával.

Angol bajnokság, a 14. fordulóban: Tottenham–Leicester 0:2, Manchester United–Leeds 6:2, West Bromwich–Aston Villa 0:3. Az élcsoport: Liverpool 31, Leicester 27, Manchester United (–1) és Everton 26 pont stb. Francia bajnokság, a 16. fordulóban: Lorient–Rennes 0:3, Lille–PSG 0:0. Az élcsoport: Lille és Lyon 33, PSG 32 pont stb. Német bajnokság, a 13. fordulóban: Freiburg–Hertha 4:1, Wolfsburg–Stuttgart 1:0. Az élcsoport: Bayern 30, Leverkusen és Leipzig 28 pont stb. Olasz bajnokság, a 13. fordulóban: Atalanta–Roma 4:1, Lazio–Napoli 2:0. Az élcsoport: Milan 31, Inter 30 és Juventus 27 pont stb. Spanyol bajnokság, a 14. fordulóban: Granada–Betis 2:0, Cadiz–Getafe 0:2, Eibar–Real Madrid 1:3. Az élcsoport: Atlético (–2) és Real Madrid 29, Real Sociedad (+1) 26 pont stb.