2024. július 25., csütörtök

Menetel az MTK

Csonka fordulót játszottak a hétvégén az NB I.-ben, mivel a Ferencváros a hétközi nemzetközi kupaszereplés, a Puskás Akadémia pedig játékosainak koronavírus-fertőzöttsége miatt kért és kapott halasztást. Mindez nem befolyásolta az élvonalba a nyáron felkerült MTK-t. A kék-fehérek az első fordulóban a címvédővel osztoztak meg a pontokon, pénteken pedig a városi rangadón hazai pályán legyőzték a Honvédot. Az élvezetes találkozón Gera juttatta vezetéshez a vendéglátót, majd az ivószünetet követően Gazdag kiegyenlített. A félidő második felében mindkét csapat előtt adódott lehetőség, ám a kapuk érintetlenek maradtak. A szünetet követően enyhe mezőnyfölényben játszottak a kispestiek, de hiába dolgoztak ki helyzeteket, azokat nem tudták értékesíteni. Ahogyan az lenni szokott, mindez megbosszulta magát, hiszen bő órányi játékot követően Herrera jóvoltából ismét az MTK-nál volt az előny. Hiába támadt elkeseredetten a Honvéd, egyenlíteni nem tudott, ráadásul egy ellentámadást követően Katona eldöntötte a három pont sorsát.

A 2. forduló: Fehérvár–Paks 1:1 (Hodžić 92., illetve Szélpál 80.), Mezőkövesd–Zalaegerszeg 1:1 (Jurina 62., illetve Vass 37.), MTK–Honvéd 3:1 (Gera 16., Herrera 68., Katona 78., illetve Gazdag 26.). Az Újpest–Budafok találkozó lapzárta után ért véget. A Kisvárda–Puskás Akadémia és a Ferencváros–Diósgyőr találkozót elhalasztották.