2024. július 25., csütörtök

Tovább szárnyal a DAC

Pazarul kezdte az új idényt a szlovák élvonalban a DAC csapata, a dunaszerdahelyiek ugyanis két hét leforgása alatt négy mérkőzést is megnyertek a Fortuna Ligában. Kalmár Zsolt és társai az augusztus 8-ai nyitófordulóban hazai pályán 6:0-ra verték a Szered csapatát, majd egy utolsó percben szerzett góllal a Pohronie otthonában is győzni tudtak, a harmadik játéknapon pedig a Nyitra gárdája kapott egy hatost a MOL Arénában. A hétvégén a sárga-kékek újból hazai környezetben léptek pályára, és parázs hangulatú meccsen 2:1 arányban felülmúlták a kerületi rivális Spartak együttesét. A nagyszombatiak elleni rangadó előtt Eric Davis, a csallóköziek panamai légiósa átvehette az elmúlt szezon legszebb góljáért járó díjat, a kezdőrúgást pedig a magyar válogatott korábbi kapusa, Király Gábor végezte el. A DAC gárdája a sikerével új klubrekordot állított fel, a felvidéki csapat ugyanis eddig még soha nem kezdett négy győzelemmel az élvonalban, és az első négy fordulóban szerzett 16 gól is csúcsnak számít az 1904-ben alapított klubnál.

Bernd Storck fiaira pár nap múlva már egy újabb kemény erőpróba vár, ugyanis csütörtökön az Európa-liga selejtezőjének keretén belül Izlandon lépnek pályára, ahol az egyik legeredményesebb ottani klub, a nyolcszoros bajnok Hafnarfjarðar lesz az ellenfelük.