2024. július 31., szerda

Lengyelország is vb-résztvevő, Dánia pótselejtezős

A lengyel labdarúgó-válogatott két góllal nyert otthon Montenegró ellen világbajnoki selejtezőn, így biztosította helyét a jövő évi oroszországi tornán.

Az E csoportban a lengyeleknek egy hazai döntetlen is elég lett volna Montenegró ellen a csoportgyőzelemhez és a vb-részvételhez. A vendéglátók ennek érdekében szerettek volna biztosra menni: lendületes kezdést követően a 16. percre már két góllal vezettek. A folytatásban sokáig taktikusan játszottak, és őrizték biztos előnyüket, ám a montenegróiak a hajrában öt perc alatt egyenlítettek. A lengyelek azonban két óriási védelmi hiba után visszaállították a kétgólos különbséget.

Az F csoport élén veretlenül záró Anglia Harry Kane 27. percben, büntetőből lőtt találatával nyert Vilniusban Litvánia ellen. Kane csütörtökön a Szlovénia elleni találkozót is eldöntötte, amely már vb-szereplést ért Angliának. A Tottenham Hotspur 24 éves támadója gólerős formában van: legutóbbi tíz tétmeccsén tizenöt alkalommal volt eredményes. Klubjában 6/11 a mérlege, a válogatottban 4/4. A csoport második helyén Szlovákia végzett, de pótselejtezős részvétele még nem biztos.

Európai vb-selejtezők, 10. (utolsó) forduló:

E csoport:
Lengyelország-Montenegró 4-2 (2-0)
Dánia-Románia 1-1 (0-0)
Kazahsztán-Örményország 1-1 (0-1)
A csoport végeredménye: 1. (vb-résztvevő) Lengyelország 25 pont, 2. (pótselejtezőt játszik) Dánia 20, 3. Montenegró 16., 4. Románia 13, 5. Örményország 7, 6. Kazahsztán 3

F csoport:
Szlovákia-Málta 3-0 (1-0)
Szlovénia-Skócia 2-2 (0-1)
Litvánia-Anglia 0-1 (0-1)
A csoport végeredménye: 1. (vb-résztvevő) Anglia 26 pont, 2. Szlovákia 18 (17-7), 3. Skócia 18 (17-12), 4. Szlovénia 15, 5. Litvánia 6, 6. Málta 1