2024. szeptember 11., szerda

Novak Rosollal kezd

Novak Đoković ma 101. hetét kezdi meg a világranglista élén, s könnyen megtörténhet, hogy egyelőre ez lesz az utolsó is, mert a pekingi tornán a spanyol Rafael Nadalnak a döntőbejutás is elegendő, hogy visszavegye a sportág trónját. Ha így történik, a spanyol másodszor is a kínai fővárosban szerzi meg a ranglista első helyét, először ugyanis a megnyert pekingi olimpia után taszította le az élről a svájci Roger Federert.

Đoković Pekingben a serleget védi, az 1. fordulóban pedig a cseh Lukas Rosollal mérkőzik, akit az idén eddigi egyetlen meccsükön könnyen vert. Második ellenfele Fernando Verdasco lehet, a negyeddöntőben Stanislas Wawrinkára futhat, az elődöntőben pedig Ferrer vagy Gasquet következhet. A másik ágon Nadal fő riválisai Tomáš Berdych, John Isner és Tommy Haas lehetnek.

A tokiói tornán Juan Martin del Potro az első kiemelt, Janko Tipsarević pedig, aki a 8-as rajtszámot kapta, a román Victor Hanescuval kezd, aki ellen 2:2-re áll a mérlege.

Ma rajtolnak a pekingi női tornán Szerbia képviselői, Jelena Janković, Ana Ivanović és Bojana Jovanovski. Mindhárman egyszerre, közép-európai idő szerint 6.30-kor lépnek pályára. Jelena az orosz Anasztaszia Pavlucsenkovával, Ana az olasz Flavia Pennettával, Bojana pedig a román Sorana Cirsteával mérkőzik.

A szerbiai teniszezőknek egyébként nagyon jó hetük volt, hisz Bojana Jovanovski nyert Ningbóban, Ilija Bozoljac Ferganában, Filip Krajinović Agadirban vívott döntőt, Nikola Milojević Athénban megnyerte pályafutása első futures tornáját, Dušan Lajović Nagyszebenben elődöntős volt, míg Doroteja Erić az este Clermont-Ferrandban először volt döntős 25 ezer dolláros ITF-tornán, és a serlegért a tapasztalt francia Julie Coinnal játszott.

Bangkokban Miloš Raonić győzött, ami idei második, összesen 5. elsősége. A kanadai ezzel csak 180 pontra közelítette meg Jo-Wilfried Tsongát az évzáró Mestertornáért folyó csatározásban, az általa legyőzött Berdych viszont az idén még nem nyert egyetlen tornát sem.

A Kuala Lumpur-i torna győztese a 24 éves portugál Joao Sousa lett, ami nemcsak az ő első diadala, hanem a portugál férfitenisz első serlege is ATP-tornákon. Amióta az US Open 3. fordulójában veszített Đokovićtól, Sousa elődöntőt játszott Szentpéterváron, és 8:1-es a győzelmi aránya. A döntőben vesztes francia Julian Benneteau immár kilencedik döntőjét vívta, és kilencedszer is veszített.

Petra Kvitova tokiói tornagyőzelemmel ünnepelte meg visszatérését a legjobb tíz közé. A wimbledoni bajnok cseh a japán fővárosban 11. WTA-serlegét nyerte.

TOKIO. – A női torna döntőjében: Kvitova–Kerber 6:2, 0:6, 6:3.

BANGKOK. – A férfitorna negyeddöntőjében: Gasquet–Juzsnyij 5:7, 6:3, 6:1, Raonić–F. Lopez 6:4, 6:3, elődöntő: Berdych–Simon 6:7, 6:2, 7:5, Raonić–Gasquet 3:6, 7:5, 6:4, döntő: Raonić–Berdych 7:6, 6:3.

KUALA LUMPUR. – A férfitorna negyeddöntőjében: Wawrinka–Turszunov 2:6, 6:3, 7:6, elődöntő: Sousa–Melzer 6:4, 3:6, 6:4, Benneteau–Wawrinka 6:4, 6:3, döntő: Sousa–Benneteau 2:6, 7:5, 6:4.

PEKING. – A női torna 1. fordulójában: Stephens–Wozniak 6:4, 6:4, Suarez–Mladenović 6:2, 3:6, 7:5, Schiavone–Cornet 3:2 – feladás, Lepcsenko–Watson 1:6, 6:3, 6:3, Niculescu–Beck 7:6, 6:4, Vinci–Szvitolina 6:2, 6:2, Errani–Flipkens 7:6, 6:1, U. Radwanska–Halep 7:6, 7:6, A. Radwanska–Vögele 6:4, 4:6, 6:4, Na Li–Hantuchova 6:0, 6:4, Keys–Cibulkova 6:4, 6:3, Šafarova–Stosur 7:5, 6:3, Kanepi–Görges 7:5, 6:4, S. Williams–Vesznina 6:4, 6:2, Robson–Zakopalova 7:6, 4:6, 6:1, Davis–Barthel 6:0, 5:7, 6:4, Doi–Soler 6:1, 6:1.

NAGYSZEBEN. – A challenger elődöntőjében: Cecchinato–Lajović 6:4, 6:3.

FERGANA. – A challenger elődöntőjében: Bozoljac–Golubev 7:6, 6:4, döntő: Albot–Bozoljac 7:6, 6:7, 6:1.

AGADIR. – A futures torna elődöntőjében: Krajinović–Hadari 6:2, 6:1, döntő: Ouahab–Krajinović 6:1, 7:6.

ATHÉN. – A futures torna elődöntőjében: Milojević–Fernandez 6:3, 6:1, döntő: Milojević–Sorensen – küzdelem nélkül.

CLERMONT-FERRAND. – A női ITF-torna negyeddöntőjében: Erić–Hradecka 6:2, 6:4, elődöntő: Erić–Zanevska 2:6, 6:4, 6:1.