2024. szeptember 10., kedd
TENISZ

Györe döntős!

A zentai Györe László bejutott a 106 500 euró összdíjazású csehországi prostějovi challenger döntőjébe, miután a pénteki elődöntőben 6:7, 7:6, 7:5-re nyert a brazil Joao Souza ellen. A szervezők által hetedik helyen kiemelt Souza, aki a 78. helyen áll a világranglistán az első játszmát – amelyben mindkét játékosnak egy-egy break-labdája volt, de egyikük sem tudott élni az alkalommal – a rövidítésben 7:3-ra nyerte meg. A második szettben úgy jutottak el a tie-breakig, hogy Györe és Souza is kétszer veszítette el saját adogatását. A rövidítést ezúttal Györe nyerte 7:4-re, és következhetett a döntő szett.  A zentai teniszező háromszor, Souza kétszer nyerte el ellenfele adogatását, így a játszma Györe 7:5-ös győzelmével ért véget. A 174 percig tartó mérkőzésen Györe nyolc, Souza hat ászt ütött.

A zentai teniszező – aki a nyolcaddöntőben az első kiemelt Kližan, a világranglista 36. helyezettje, a negyeddöntőben pedig az ópázovai Lajović ellen nyert – a győzelméért újabb 75 pontot kapott, így ezen a versenyen eddig 155 világranglista pontot gyűjtött: az elődöntőbe jutás 5375 eurót ért. A döntő vesztese 9000, a győztese pedig 15 300 euróval gazdagodik.

Györe ellenfele a fináléban a második kiemelt, cseh Jiří Veselý lesz, aki a négy között 6:7, 6:2, 6:2-re nyert a fehérorosz Ignatik ellen.