2024. szeptember 9., hétfő
TENISZ

Novakkal nincs meglepetés

Bő három hét maradt még az új teniszidény kezdetéig, az ATP pedig a versenyzési holtidényben azzal próbálja lázban tartani a számos teniszbarátot, hogy az elmúlt szezonból érdekes statisztikákat tesz közzé. A legújabb ilyen arról számol be, hogy 2015-ben Novak Đoković esetében nem történt egyetlen meglepetés sem, más nagyágyúk viszont kellemetlen meglepetésekben is részesítették szurkolóikat. E rangsorban az első helyet Roger Federernek az a 7:6, 3:6, 6:2 arányú veresége foglalta el, amelyet a sanghaji 2. fordulóban szenvedett el a spanyol Albert Ramostól. A spanyol először nyert a top 10 egyike ellen, Federer pedig az előző évi sanghaji tornát is idézte, amikor az argentin Leonardo Mayer ellen öt meccslabdát mentett, és a döntő játszmában 2:5-ről fordított. A 2. hely a pszichológiából okleveles 34 éves német Michael Berreré, aki az év elején Dohában 1:6, 6:3, 6:4-re nyert Rafael Nadal ellen. Ez a verség vezette be a spanyol gyönge idényét, amely során, tíz év elteltével először, egyetlen Grand Slam- és 1000-es rangú tornát sem nyert. A 3. helyre az olasz Simone Bolelli került a Miloš Raonić elleni 6:4,3:6, 7:6-os marseille-i győzelmével. Bolelli egyébként az ATP csúcstartója a top 10-esek elleni 0:35-ös vereségsorozattal, és ezt szakította meg. Második a 30 éves marokkói Lamine Ouahab, aki a ranglista 586. helyezettjeként győzte le a casablancai torna negyeddöntőjében a spanyol Guillermo García Lópezt, 5. pedig a US Open idei ifi bajnoka, az amerikai Taylor Fritz, aki 761. volt a ranglistán, amikor a nottinghami füves torna 1. fordulójában, pályafutása első ATP-meccsén, 6:1, 6:4 arányban volt jobb a spanyol Pablo Carreno Bustánál.