2024. október 9., szerda

Az eszménykép nem kegyelmezett

Novak Đoković nyolcaddöntős a sanghaji 1000-es mestertornán. A volt világelső szerb játékos kedden a 22 éves olasz Flavio Cobollit verte meg, akinek ő az eszményképe. Novak meglehetősen rutinosan végezte a munkát, a láthatóan megilletődött olasz teniszező ugyanis nem tanúsított erős ellenállást. Đoković a nyolcaddöntőben a 27 éves és a ranglistán 61. orosz Roman Szafiulinnal játszik, aki a US Open elődöntősét, az amerikai Frances Tiafoe-t lepte meg. Novak 2:0-ra vezet az orosz ellen. Ennek a meccsnek a továbbjutója a negyeddöntőben a bolgár Grigor Dimitrov és a tizenéves cseh Jakub Menšík csatájának győztesével vívhat majd meg. A keddi további meccseken nem történt meglepetés, így kiderült, hogy a nyolcaddöntőben például Medvegyev–Cicipasz és Sinner–Shelton rangadót játszanak, Carlos Alcaraz ellenfele pedig a francia veterán Gaël Monfils lesz.

Érdekesség viszont, hogy Cobolli bírói tévedés segítségével győzte le a háromszoros Grand Slam-bajnok 39 éves svájci Stan Wawrinkát. A 2. fordulós meccs harmadik, utolsó szettjében az olasz játékos 1:0-ra vezetett, és a svájci veterán adogatásánál 0:15 volt az állás. A második labdamenetet Wawrinka nyerte meg, de Carlos Bernardes mérkőzésvezető 15:15 helyett 0:30-at mondott a mikrofonba. Érdekes módon senkinek sem tűnt fel a hiba, majd a világranglistán 30. olasz két további ponttal elvette riválisa szerváját, s ez a break sorsdöntőnek bizonyult. Az ATP egyelőre nem foglalt állást az ügyben…

SANGHAJ. – 1000-es ATP-torna, 2. forduló: Cobolli–Wawrinka 6:7, 7:6, 6:3, Rune–Berrettini 4:6, 6:4, 6:3. 3. forduló: Đoković–Cobolli 6:1, 6:2, Cicipasz–Muller 6:3, 7:5, Fritz–Vatanuki 6:3, 6:4, Dimitrov–Popyrin 7:6, 6:2, Szafiulin–Tiafoe 5:7, 7:5, 7:6, Shelton–Carballes 6:3, 6:4, Menšík–Sevcsenko 6:1, 6:7, 6:2, Monfils–Humbert 7:6, 2:6, 6:1, Macháč–Vukić 6:4, 6:2, Rune–Lehečka 6:4, 7:5.
VUHAN. – 1000-es WTA-torna, 1. forduló: Kalinszkaja–Bondár 6:1, 6:3, Vekić–Mertens 3:6, 6:1, 6:3, Curenko–Boulter 6:2, 7:5, Kudermetova–Bouzková 6:4, 7:6, E. Andrejeva–Jasztremszka 7:5, 6:4, Pera–Begu 6:2, 4:6, 6:2, Siniaková–Eala 6:3, 6:1, Alekszandrova–Kenin 6:1, 4:6, 6:4, Anisimova–Bucsa 6:2, 6:4, Linette–Szamszonova 6:2, 6:2, Putinceva–S. Dzsang 6:4, 6:4.

Nyitókép: Flavio Cobolli bírói tévedés segítségével jutott be a 3. fordulóba, de ott nagy verést kapott Novak Đokovićtól (Fotó: Beta/AP)