2024. október 18., péntek

Györe nem élt a lehetőséggel

Györe László útja a negyeddöntőben ért véget a stockholmi tornán. A zentai teniszező két játszmában veszített az amerikai Tommy Paul ellen. Györe szorosabb eredményt is kiharcolhatott volna, de a második játszmában sikertelenül adogatott az egyenlítésért, majd a rövidítésben 2:1 után zsinórban hat pontot veszített, a ranglistán pedig lecsúszott a 126. helyre.

Antwerpenben Fucsovics Márton játszmát nyert, végül azonban kikapott a kanadai Félix Auger-Aliassime-tól.
A nap statisztikai adata Stan Wawrinka 575. győzelme, amivel az öröklista 31. helyén beérte Carlos Moyàt.

A világranglista első két helyezettje, Jannik Sinner és Carlos Alcaraz magabiztosan nyerték meg a Hat Király Slam bemutató torna negyeddöntőjének meccseit, az este tehát az elődöntőben Sinner–Đoković és Alcaraz–Nadal volt a párosítás.

RIJÁD. – Hat Király Slam bemutató torna, negyeddöntő: Sinner–Medvegyev 6:0, 6:3, Alcaraz–Rune 6:4, 6:2.
STOCKHOLM. – ATP-torna, 1. forduló: Davidovich–Tirante 7:6, 6:2, Wawrinka–Nakashima 6:4, 6:4. 2. forduló: Paul–Györe 6:2, 7:6, Ruud–Sonego 6:3, 7:6, Stricker–Berrettini 7:6, 6:4.
ALMATI. – ATP-torna, 2. forduló: Sevcsenko–Karacev 6:1, 6:7, 7:5, Tabilo–Marterer 6:2, 6:4, Zsukajev–Macháč 3:1 – feladás.
ANTWERPEN. – ATP-torna, 2. forduló: Auger-Aliassime–Fucsovics 6:7, 6:4, 6:2, De Minaur–Carballes 2:6, 6:4, 6:2, Bautista–Etcheverry 7:6, 6:4.
NINGBO. – WTA-torna, 2. forduló: Badosa–Sz. Vang 6:7, 6:1, 6:2, Kaszatkina–Siniaková 1:6, 6:3, 6:2, M. Andrejeva–Korpatsch 6:0, 6:4.
OSZAKA. – WTA-torna, 2. forduló: Birrell–Mertens 3:6, 7:5, 4:1 – feladás, Bogdan–Bouzková 6:0, 7:6, Parry–Minnen 6:4, 6:2.
FARO. – Női ITF-torna, 1. forduló: Ristić–Brito 6:0, 6:1.
CAHKADZOR. – Női ITF-torna, 1. forduló: Udvardy L.–Szarkiszova 6:3, 6:1.

OSZAKA KORÁBBI EDZŐJE ŚWIĄTEK OLDALÁN
Oszaka Naomi és Kim Clijsters korábbi edzője, a belga Wim Fissette a jövőben a női teniszezők jelenlegi világelsőjének, Iga Świąteknek a stábjában fog dolgozni. A hírt csütörtökön az X közösségi oldalon jelentette be az ötszörös Grand Slam-győztes lengyel játékos, aki október elején köszönt el eddigi trénerétől, Tomasz Wiktorowskitól. „Mint tudjátok, a WTA-döntőre készülök, de hosszú távra tervezek. Sokszor mondtam már korábban is, hogy a karrierem maraton a számomra, nem sprint, és ennek megfelelően dolgozom, tervezek, és hozok döntéseket. Elmondhatom, hogy nagyon izgatottan várom a közös munkát Wimmel. Szerintem kiváló a hozzáállása, a látásmódja, ráadásul óriási tapasztalata van a legmagasabb szinten” – írta Świątek.

A 44 éves Fissette Oszaka és Clijsters mellett dolgozott korábban a fehérorosz Viktorija Azarenkával, a román Simona Haleppel és a német Angelique Kerberrel is.

Nyitókép: Beta/AP/Frank Franklin II