2024. július 18., csütörtök

Szenttamáson tartja első előadását a Tanyaszínház

A próbafolyamat lassan a vége felé közeledik, s készülnek a színpadi kellékek is

A Tanyaszínház sárga traktora idén is azokat a településeket, falvakat járja be, ahová a színházi idényben nem jutnak el az előadások, hiszen nincs ennek befogadására alkalmas terem. A darabban a Színművészeti Akadémia hallgatói játszanak.

A vándortársulat az idén Szigligeti Ede A cigány című művét viszi színpadra Crnkovity Gabriella rendezésében, az első bemutató pedig Szenttamáson lesz július 23-án (kedd).

(Fotó: Ótos András)

(Fotó: Ótos András)

Az előkészületekről és az idei darab részleteiről Greguss Lillával beszélgettünk, aki elmondta, a szenttamási bemutatót további 27 helyszín követi, a kavillói premiert pedig július 27-én láthatja a nagyérdemű.

− Idén igen népes csapattal jöttünk Kavillóra június 18-án. A Művészeti Akadémia négy generációja érkezett, mellettük a mestehallgatók és olyanok is, akik már befejezték az akadémiát. Több generáció találkozott tehát, és nagyon szépen megtaláltuk az összhangot, ez a legkonfliktusmentesebb tanyaszínházam eddig. Az előadásban tizennyolcan szerepelünk, tehát sokan vagyunk. Crnkovity Gabriellával nagyon jó dolgozni, bár az elején voltak kicsit nehezebb napok, mert Gabi többször elutazott fellépésekre, de feltaláltuk magunkat, továbbá itt volt az asszisztense, Szabó Regina, aki maga is szerepel az előadásban. Itt volt velünk Virág György, a darab koreográfusa, ő is sokat segített a próbafolyamat során, közben Kucsera Géza csinálta a zenéket, így szépen lassan haladtunk előre. A nagy hőségre való tekintettel a próbákat esténként tartottuk, hiszen miután lemegy a nap, kicsit kellemesebb dolgozni – magyarázta Lilla.

Szavai szerint napközben a fiúk a színpadon dolgoznak, az elmúlt héten többször is hajnalig hegesztettek, fúrtak, de még mindig folynak a munkálatok. Napközben a lányok a főzéssel, takarítással foglalkoznak, a fiúkkal segítenek egymásnak, amiben csak tudnak.

− Négy lány van kosztümös, három lány konyhás, jómagam kellékes vagyok. A fiúk többsége színpados, ketten „drótosok”, ők az elektronikával foglalkoznak, valamint jött két újvidéki diákszínpados fiatal, akik a hang- és a fénytechnikánál segítenek. Magáról a darabról azt kell tudni, hogy háborús időszakban játszódik, sok benne a zene és a tánc, de nem kimondottan komédia. Erős üzenete van a diszkriminációról, a szerelemről, a háborúról. Vannak benne nagyon mókás részek, szerintem a nézők élvezni fogják, mindenkinek ajánlom – mondta Greguss Lilla.

Nyitókép: (Fotó: Ótos András)