Csütörtökön délután Csókán megkoszorúzták Cs. Simon István (1942–2007) költő, publicista, lapunk egykori kiemelkedő munkatársa emléktábláját. A Szentháromság katolikus templom udvarán, a parókia falán lévő táblánál az önkormányzat, a Csóka Művelődési és Oktatási Központ, a Móra Ferenc Magyar Művelődési Egyesület és a Líra Egyesület képviselői helyezték el az emlékezés virágait.
Az esti, Ahogy a vadkörtefa elnevezésű megemlékezés kezdetén Simon István egy versét hallgathatta meg a közönség felvételről a költő előadásában, majd Horváth Noémi műsorvezető elmondta, hogy a Cs. Simon István-napok keretében a csókai iskola nyolcadikosai a héten a könyvtárban irodalomórán ismerkedtek meg a költő, író munkásságával, életútjával.
Tóth Lívia újságíró egy fiatalokkal tett kirándulás felidézésével emlékezett Simon Istvánra, amikor a már régen fölszántott Terjánra, a költő szülőfalujába látogattak. Nem is csak a hajdanvolt falut, hanem a sóvirágot is fölfedezve, ami Simon István költészete által vált az élni akarás és a túlélés szimbólumává.
Az esten fölléptek Csóka mindegyik magyar művelődési egyesületének képviselői: a Csalogány asszonykórus Simon István kedvenc dalaiból adott át egy csokornyit, Erdélyi Ilona és Dupák Fanni verset, Kovács Dorina prózát mondott, Csipak Noémi népdalt énekelt, a fiataloktól citeramuzsikát hallhattunk, Korponai László a költő megzenésített verseiből adott elő. A szervező Csóka Művelődési és Oktatási Központ nevében Kormányos László köszönte meg mindenkinek a művelődési szervezetek összefogásával létrejött rendezvényen a részvételt.
Hétfőn a csókai katolikus temetőben 17.30-kor a költő születésnapján ismerősei és barátai megkoszorúzzák sírhelyét.