A napokban közgyűlést tartott a Vöröskereszt Kishegyes községi szervezete. Az ülés napirendjén szerepelt a beszámoló a 2020-as év tevékenységeiről és pénzügyi eredményeiről, az idei év munkaterve és pénzügyi terve, valamint foglalkoztak a községi szervezet statútumának módosításával is. Ez utóbbi kapcsán Fontányi Andor, a szervezet titkára elmondta lapunknak, hogy működésük hatékonyabbá tétele miatt volt szükség ezekre a lépésekre.
– Foglalkoztunk a statútum módosításával is, ami hosszabb folyamatot ölel föl. Statútumbizottságot alapítottunk, amely foglalkozni fog a szervezet működésével kapcsolatos fontos kérdésekkel, mint például a közgyűlés és az igazgatóbizottság létszámának módosítása. Ezekre a lépésekre a szervezet hatékonyabb működése érdekében volt szükség, mivel olyan döntés született, hogy kisebb létszámmal gyakrabban össze tudjuk hívni a bizottsági tagokat, és könnyebben meg tudjuk vitatni a szervezet fejlődése szempontjából fontos kérdéseket – számolt be a titkár.
Év elején fontos foglalkozni az egész évre vonatkozó tervekkel, de a még mindig tartó járványhelyzet miatt nehéz tervezni. Ez eléggé megnehezíti a Vöröskereszt munkáját, hiszen havi felbontású tervek alapján dolgoznak az év során – mondta el Fontányi.
– Községi szervezetünknek havi szinten vannak tevékenységei különböző területeken. Ami folyamatosan zajlik az év nagy részében, az a népkonyhaprogram. A szociális tevékenységek terén a használtruha-osztással és a csomagosztással is állandó jelleggel foglalkozunk az év során. Ami az emberek egészségügyi tájékoztatását illeti, itt a lehetőségeink jelentősen beszűkültek. Ami biztos, az a Facebook-oldalunkon történő állandó informálás. Terveink között szerepel aktívabb kapcsolat kialakítása az iskolákkal, mivel az elmúlt évben a helyzet miatt ez háttérbe szorult. Az igényekhez mérten szeretnénk betegápolási tanfolyamokat tartani év közben – fogalmazott a titkár, majd hozzáfűzte, hogy idén komolyabb figyelmet szentelnek a tagsági díj begyűjtésének is. Emellett rendkívüli gyűjtést is szerveznek egy új jármű beszerzésére. Erre azért van szükség, mert a korábbi személygépkocsijuk munkavégzés közben károkat szenvedett, és nem alkalmas további használatra.
A Vöröskereszt községi szervezetének legjelentősebb tevékenysége a népkonyhaprogram. Ennek kapcsán Fontányi elmondta, hogy komoly előrelépéseket tudtak elérni e szolgáltatásban.
– Büszkén számolhatok be róla, hogy a népkonyhaprogram ételeinek a minősége folyamatosan javul. Ezt annak is köszönhetjük, hogy a lakosok és a vállalkozók egyre nagyobb figyelmet szentelnek a Vöröskereszt ezen tevékenységének, és különféle támogatásokat kapunk erre a célra. Ezúton is felhívnám a község lakosságának a figyelmét, hogy aki szeretné támogatni a Vöröskereszt népkonyhaprogramját akár különféle alapanyagokkal, akár pénzadománnyal, az bátran forduljon hozzánk – mondta a titkár, majd megköszönte az eddigi támogatóknak, hogy közösen segítik a hátrányos helyzetben lévő emberek életminőségének javítását.