2024. szeptember 8., vasárnap

Átadták a községi díjakat Óbecsén

Óbecsén 2009-ben ünnepelték meg első alkalommal azt, hogy 1774-ben Mária Terézia magyar királynő a kiváltságokról szóló második rendeletével megerősítette a Tisza menti koronaterület lakosságának adott kiváltságokat és azokat a nem szerb lakosságra is kiterjesztette. Az augusztus elsején ünnepelt Egyenjogúság Napja lett Óbecse község napja is – ebből az alkalomból tegnap díszülést tartott a községi képviselő-testület, amelyen külföldi delegációk, valamint köztársasági tisztségviselők is megjelentek.

A meghívottakat Vuk Radojević polgármester üdvözölte, aki emlékeztetett arra, hogy pontosan egy éve alakult meg az új hatalom is Óbecsén, amelynek munkáját elmondása szerint a kitartás, a változtatás szándéka, a komoly célok megvalósítására való törekvés jellemzi. Knézi Péter, a községi képviselő-testület elnöke is azt emelte ki beszédében: a testület munkája új minőséget hozott a község életébe, számos döntést egyhangú szavazással hozott meg a testület – ezért a közös kiállásáért köszönetet is mondott a képviselőknek.

A község díját az idén is heten vehették át. Az óbecsei Fokos zenekar a népzenei hagyományok ápolásáért, az elért hazai és külföldi eredményekért, az óbecsei Csábi József kovács és patkolókovács a családi hagyomány fenntartásáért, e régi mesterség emlékének az ápolásáért, az óbecsei Vlastimir Jankov újságíró három évtizedes újságírói munkásságáért, a bácsföldvári Vojvodina Asztaliteniszklub a sportban elért hazai és nemzetközi sikerekért, a péterrévei Beretka Ferenc magyartanár és fordító irodalmi, publicisztikai és fordítói tevékenységéért, az Óbecsei Gimnázium diákjainak versenyeken elért figyelemreméltó eredményeiért, az óbecsei Varnyú Ilona nyugalmazott magyartanár fáradhatatlan pedagógiai tevékenységéért kapott elismerést. (Kórházi kezelése miatt Csábi József helyett legidősebb unokája vette át a díjat.)

Az idei ünnepséget a korábbiaknál sokkal szerényebb keretek között tartották meg, mindössze az Óbecsei Népkönyvtárban nyílt egy kiállítás régi képeslapokból, a Városi Színház Kör Galériájában pedig a Kör Művésztelep alkotóinak a munkáit tárták a közönség elé.