Habár a hét elején még hét pont szerepelt a szabadkai városi képviselő-testület napirendjén, a képviselő-testület pénteki ülésén 29 kérdésben hoztak döntést a képviselők. Az új pontok nagy részben a közvállalatok felügyelőbizottsági tagjainak és elnökeinek kinevezésére vonatkoztak, de ugyanakkor a képviselők újabb időszakra Zlatko Marusiuk városi ombudsmannak, és helyetteseinek is bizalmat szavaztak. Pénteken új képviselő-testületi elnököt is választottak, valamint a képviselő-testület titkárának posztján is kádercserére került sor.
Bár Radmilo Todosijević, a képviselő-testület volt elnöke nem volt jelen az ülésen, levélben tudatta a képviselőkkel, hogy lemond a pozíciójáról, amit azzal indokolt, nem lenne szabad, hogy a párton belüli nézeteltérések kihassanak a szerv munkájára. Bár lemondott elnöki pozíciójáról, ezután is a Szerb Haladó Párt képviselőjeként kívánja folytatni a munkáját. Helyére a képviselő-testület Ilija Maravićot, az SZHP jelöltjét nevezték ki. Đenđi Seleši, a Demokrata Párt képviselője felszólalásában tiltakozott az ellen, hogy most sincsenek egyenrangúan képviselve a nők a város vezetői pozícióin, jelezve, hogy a nemi egyenjogúságra nagyobb figyelmet kellene fordítani a képviselő-testületen belül is. Gojko Radić, az SZHP képviselője ugyanakkor reagálva a felszólalásra, kiemelte, bár szebb lenne, ha nő lenne a képviselő-testület élén, mégsem zárták ki a nőket, nekik is előirányoztak vezetői pozíciót, célozva a képviselő-testület titkárának pozíciójára, akinek lemondását az ülés végén tűzték napirendre. Ladóczki Gyula helyére, aki ezek után a városi Közigazgatási Hivatal elnökhelyettesi pozícióját tölti be, Tamara Jevtić szabadkai jogászt nevezték ki.
Egészségügyi állapotára, illetve elfoglaltságra hivatkozva lemondott Milan Vučković is a Városi Tanács gazdasági megbízottjának posztjáról, amit indoklása szerint volontőr alapon töltött be. Helyére Nebojša Darabošt nevezték ki, aki Nenad Ivanišević, a DP képviselője szerint nagyon jó választás, hiszen a gazdaság területén jelentős munkatapasztalattal rendelkezik. Ugyanakkor jelezte, hogy a polgármesternek az egészségügyre is ki kellene neveznie egy felelőst a Városi Tanácson belül, ugyanis számos specifikus probléma megoldására szükség van, amivel egy külön embernek kellene foglalkoznia.
A legutóbbi képviselő-testületi ülésen a képviselők már döntöttek több közvállalat felügyelőbizottságának tagjairól, de a legtöbb esetben nem választották meg a bizottság mindhárom tagját. Ennek konkretizálására a pénteki ülésen került sor. Így a Köztisztasági és Parkosítási, a Kéményseprő, a Városépítési Igazgatóság, a Palics-Ludas, a Parking, az Ipari és Technológiai Parkok, a Subotica-trans Utasszállító, a Távfűtőművek Közvállalat rendelkezik teljes felügyelőbizottsággal. A Városrendezési Intézet felügyelőbizottságának újonnan kinevezett elnökét leváltották, ugyanis a törvényes előírások szerint ügyvéd nem állhat irányítószerv élén, így ezen közvállalat esetében új elnököt és tagokat választottak a képviselők. Teljes felügyelőbizottságot kapott még a Szabadkai Rádió, valamint a telekügyi bizottság elnökhelyettese helyére is új személy került, csakúgy, mint a városi választási bizottság esetében is új tagokat neveztek ki.
A képviselő-testület módosította az SOS Zsinagóga – a Zsinagóga Felújítására és Helyreállítására Létesített Alapítvány megalapításáról szóló rendeletet. Ezek után az alapítvány a Szabadkai Zsinagóga Alapítvány nevet viseli, és új igazgatóbizottságot neveztek ki, amelynek élén a polgármester áll.
– Ésszerűbb irányítás a rendelet módosításának célja, illetve pontosabban vannak megfogalmazva az alapítvány céljai. Nyolc tagú lesz az igazgatóbizottság. Az élén a polgármester áll majd, három taggal képviselteti magát az önkormányzat, három taggal a Zsidó Hitközség, továbbá két taggal vesz részt a Magyar Nemzeti Tanács is, hiszen a magyar államnak köszönhetően az MNT társfinanszírozója lesz a szabadkai Zsinagóga felújításának – emelte ki Kerekes László, a Vajdasági Magyar Szövetség képviselője.
A képviselők döntést hoztak a Kertvárost, az Újvárost, a Kisradanovácot, Nagyradanovácot és Palicsot felölelő, 815 hektár nagyságú terület általános szabályozási tervének meghozataláról. Loboda Árpád, a VMSZ képviselője és Slavko Parać, a DP képviselője is a Tesla-telepi piac környéke rendezésének szükségességét emelték ki, ugyanis a Partizán bázisok utcában gátolja a közlekedést az utca két szélére parkoló autók sora, mert a piac mellett nincs elég parkoló.
Módosították a köztisztaság fenntartásáról szóló rendeletet is, ami kapcsán Petar Balažević, a DP képviselője felhívta a figyelmet, hogy nem négyzetméterenként, hanem a szemét mennyiségeként kellene a háztartási szemét elszállítását megfizettetni. Maglai Jenő polgármester ugyanakkor felhívta a figyelmet, a módosítás csupán egy átmeneti megoldás, ugyanis az elkövetkező időszakban olyan rendeletek meghozatalára lehet számítani, amelyek megoldást jelentenek majd a köztisztaság körül felmerült kérdésekre is.