Raichle Ferenc építész legjelentősebb épülete saját szabadkai családi háza, a Raichle-palota. A palotát 1904-ben tervezte Raichle Ferenc saját maga és építészeti irodája számára. A minőségi alapanyag, a színek szokatlan kombinációja, a homlokzat, a belső tér és a hátsó udvar játékos térplasztikája teszik ezt az épületet a szecesszió egyik remekévé. A Raichle-palotán a németországi benyomásai, valamint Lechner Ödön és Magyar Ede hatása tükröződik. A homlokzat eredetiségét az érzékenyen formált zárt erkélyek adják, fölöttük áttört mellvéddel nyitott fa előtetővel. A homlokzati orommezőket szűrhímzést idéző okkersárga mázas kerámia díszek borítják. A szívmotívumot számos helyen alkalmazták az épületen. Volt, hogy kerámiából, muránói üvegmozaikból, kovácsoltvasból, fametszetből vagy vakolatdíszből, viszont mindig más és újszerű formában tették azt.
Az épület nagyon gyorsan elkészült, hamarosan megtelt műértékekkel, stílbútorral és egyéb különlegességekkel, Eisenhut Ferenc és más mesterek festményeivel, orientalista faliszőnyegekkel. Raichle rövid ideig élt családjával ebben a házban. Az impozáns épület ma a Kortárs Galériának ad otthont.
Az évforduló alkalmából a Kortárs Galéria programmal kedveskedett a látogatóknak. A gyerekeknek egy kalandos játékot szerveztek Raichle úr otthonának titkai címmel. A palota történetéből írtak számukra egy szöveget, azzal, hogy bizonyos részeket üresen hagytak. Ezeket a hiányzó részeket a szervezők borítékokban rejtették el a palota termeiben, azokban, amelyekre az adott rész vonatkozik. Így téve minél érdekesebbé a kis látogatók számára is az épület körbejárását. A felnőttek számára a városteremtőktől a városépítőkig: Szabadka és építői címmel kerekasztal-beszélgetést szerveztek, majd a születésnapi rendezvényt a Dharma duó koncertje zárta.