2024. július 18., csütörtök

Megkezdődhet az építkezés Bajmokon

Elfogadták a szennyvíztisztító telep részletes szabályozási tervét – Több képviselő szerint hiányos a város árvízvédelmi terve – Új igazgatónő a Gyermekszínházban

Másfél óra leforgása alatt húsz napirendi pontról döntöttek tegnap a tanácsnokok a városi képviselő-testület kilencedik ülésén. Az eredeti napirendet még két ponttal, a Gyermekszínház igazgatónőjének lemondása jóváhagyásával, s helyébe az új igazgatónő kinevezésének jóváhagyásával egészítették ki. A tanácsnokok közül mindössze néhányan, összesen öt napirendi ponthoz szóltak hozzá.

Elfogadták az M22.1 főúttól délre fekvő kereskedelmi terület részletes szabályozási terv meghozataláról szóló rendeletet – erre a területre építtet majd bizonyos források szerint a METRO.

Elfogadták a Jovan Mikić utca keleti oldalán, az Adolf Singer utcától a Tölgy utcáig terjedő belterület északkeleti határa közötti rész részletes szabályozási tervét is. Ez a városrész az indoklás szerint azért került újratervezés alá, hogy racionálisabban ki lehessen használni, és jobban beleilljen a városról alkotott modern városképbe. Ugyancsak elfogadták a Palics Helyi Közösség területének Vadász, 41. új, és Pálma utca, valamint Szabadka belterületének északkeleti határa közötti része részletes szabályozási tervet is. Ennek köszönhetően bővülhet majd többek között a palicsi temető területe, utcákat aszfaltozhatnak.

A tanácsnokok elfogadták a bajmoki szennyvíztisztító telep részletes szabályozási tervét, amelynek köszönhetően, amint lesz rá lehetőség, megkezdődhet a mintegy tízezer fős település szennyvíztisztítójának kiépítése.

Jóváhagyták a Köztisztasági és Parkosítási Közvállalat, valamint a Vízművek és Csatornázási Közvállalat alaptőke-növelését, illetve a Városrendezési Intézet, a Városépítési Igazgatóság, a Köztisztasági és Parkosítási Közvállalat, a Vízművek és Csatornázási Közvállalat, a Távfűtőművek, a Parking KKV, a Szabadkai Piacok, a Palics-Ludas és a Kéményseprő közvállalatok nyereségének elosztásáról szóló döntést is. A törvény előírja, hogy a közvállalatok nyereségének 15 százalékát az alapítónak kell eljuttatnia. Ennek köszönhetően a város mintegy egymillió dinár bevételhez jut.

A képviselők elfogadták ugyan a város 2009–2013 időszakra vonatkozó árvízvédelmi tervét, azonban többen kifogásolták annak kidolgozását, hiányosságokat fedeztek fel. Csúszó Endre, a Magyar Koalíció egyik tagja kiemelte, véleménye szerint nem kezelték kellő szakértelemmel a problémát, Zabos Árpád, szintén az MK képviselője hozzátette, a falusi helyi közösségek problémájára is hangsúlyt kellett volna fektetni.

Maglai Jenő, a képviselő-testület elnöke azt a javaslatot tette, a jövőben széleskörűbben foglalkozzanak ezzel a problematikával, hiszen a terv tizenhét lokációt tartalmaz, de ez minden bizonnyal az érintetteknek csak egy hányada. Maglai javasolta, minél előbb a gyakorlati lépésekről tárgyaljanak.

Miroslav Evetović, az Európai Szabadkáért koalíció képviselője a polgárok figyelmét arra hívta fel, hogy saját környezetüket maguknak kell rendezniük, ezáltal is nagyon sok problémára lehetne megoldást találni.

A város földterületeinek védelmére, hasznosítására és rendezésére vonatkozó 2009. évi terv kapcsán Zabos Árpád azt a kérdést vetette fel, hogy azt a pénzt, amely ez által a városhoz eljut, milyen célokra fordítják. Zabos kiemelte, nagyon fontos lenne ezeket az összegeket a mezőgazdaság fejlesztésébe visszaforgatni.

A kilencedik városi képviselő-testületi ülésen elfogadták Jaka Parka Vujević, a Gyermekszínház eddigi igazgatónőjének lemondását (személyes okokra hivatkozva mondott le tisztségéről), s a színház új igazgatónőjének Árokszállási Stamenković Mártát nevezték ki.