A szabadkai Patria szálloda, valamint a Bécsi étterem, továbbá a palicsi President szálloda nyilvános árverése, amelyet péntekre hirdettek meg, sikertelen volt. Bár három külön egységként került volna eladásra a három objektum, ahol a Patria szálloda kikiáltási ára 938,5 millió dinár, a Presidenté 520,3 millió dinár, a Bécsi étteremé pedig 43,7 millió dinár volt, a vendéglátóipari létesítmények iránt ezúttal sem volt érdeklődő.
– A csődeljárásról szóló törvénnyel és az adóssággal terhelt ingatlan eladásáról szóló jogszabállyal összhangban, valamint a hitelezők bizottságával való egyeztetést követőn a csődbiztos 2011. december 30-án meghirdette a Palić Kft. tulajdonában levő ingatlanok eladását. Három egységet határozott meg, a President és Patria szállodát és az úgynevezett Bécsi éttermet az igazgatóság épületével együtt. Mivel azonban a törvény által megszabott időtartam alatt senki nem fizette be az árveréshez szükséges letétet, a február 24-ére meghirdetett árverést, az ingatlan eladásával foglakozó bizottság sikertelennek nyilvánította. Az ingatlan eladásának további üteméről és stratégiájáról a törvénynek és az előírásoknak megfelelőn a későbbiekben döntenek majd – áll a Vladimir Žužić csődgondnok által kiadott közleményben.
Mint azt nem hivatalosan megtudtuk, az eladás sikertelensége nem hat ki az objektumok dolgozóira. A hotelok tovább működnek a megszokott rend szerint és a fizetések kifizetése folyamatos lesz ezután is.
BAJIĆ: ILLEGÁLIS ÜGYLETEK
A Patria és a President nem szabályos körülmények között került magánkézbe – állítja Mirko Bajić, a Bácskai Bunyevácok Szövetségének elnöke, aki egyben követeli Oliver Dulić környezetvédelmi, bányászati és területrendezési minisztertől, hogy a hatáskörébe tartozó Földmérő Intézetben vizsgálja felül az ingatlanok állami tulajdonként a földtani könyvekbe való bejegyzését.
Mirko Bajić pénteki sajtótájékoztatóján kiemelte, a valamikori TUP Palić, idegenforgalmi és vendéglátóipari vállalat tulajdonába 21 jelentős étterem, illetve hotel tartozott. Többek között a Patria szálloda, de számos olyan étterem is, mint a Triglav, az Elza, a Spartak, a Bela lađa, a Zagreb vagy a Sport, amelyek már régen nem léteznek, de a szabadkaiak körében nagyon népszerűek voltak, és a város központjában működtek.
– Ezeknek az éttermeknek egyszer csak magántulajdonosaik lettek, egy kisebb csoport tagjai. Tudjuk, hogy a Spartak étterem kié lett, az akkori észak-bácskai körzetvezetőé vagy az Elza a Szerbiai Labdarúgó Szövetség elnökéé – mondta Bajić. Kiemelte ugyanakkor, nem is az a lényeg, hogy ki melyik ingatlant tudja magáénak, hanem az az érdekes, hogy hogyan jutott hozzá.
– Minden, ami értékes volt, aprópénzért magánkézbe került. Az eladott ingatlanokból származó pénzt pedig a Patria szállodára fordították. A hotel étterme felett egy tetőteret alakítottak ki ebből a pénzből, ahol a terv szerint konferencia-központ működött volna. Hát meg lehet nézni ma is, hogy néz ki az, és mire szolgál – mutatott rá.
Elmondta továbbá, hogy a Népszínház épülete községi tulajdon volt, ám egyszer csak az épületben működő kávézó miatt úgy lett feltüntetve, mint a TUP Palić vállalat tulajdona, amit a község 11 üzlethelyiségért vásárolt vissza. Ebből a vásárlásból származó pénzből épült meg a President hotel.
Majd hozzáfűzte, követeli Oliver Dulićtól, hogy vizsgálja felül ezeknek az ingatlanoknak a bejegyzéseit, és ha kiderül, hogy illegálisan kerültek magánkézbe, nincs szükség arra sem, hogy eladják őket, a város tulajdonában maradhatnának.