2024. szeptember 28., szombat

Festményaukciót tartottak

Az elsősorban Petrović Dušan által éltetett Segíts, hogy segíthessünk! kezdeményezés és a topolyai Vöröskereszt az elmúlt évhez hasonlóan, az idei ünnepi hetekben is 250 nagycsaládból érkező, valamint szociálisan hátrányos helyzetű, továbbá sérült vagy súlyos betegségben szenvedő gyermeket szeretne megörvendeztetni Topolya községben Mikulás-, illetve Télapó-csomaggal.

December 12-én festményaukciót szerveztek, annak teljes bevétele is a fenti célhoz járul hozzá. A topolyai Baranyi Valéria egyik saját tulajdonában lévő festménye felajánlása nyomán született a szervezőkben az ötlet egy festményaukció szervezésére. Az aukciót a topolyai Vöröskereszt székházában, a Patócs-ház nagytermében tartották meg. Húsz hivatásos és amatőr festő által, akvarell-, olaj-, pasztell- és akriltechnikával alkotott festményfelajánlás érkezett. Maguk az alkotók váltak az ügy pártfogóivá, továbbá az Art Gallery, a 9+1 Nemzetközi Művésztelep, a Goodwill gyógyszertár, a Beniksal civil szervezet közvetítésével érkeztek a kalapács alá kerülő művek. Az egybegyűlteket Kospenda József, a topolyai Vöröskereszt közgyűlésének elnöke köszöntötte, akik, mint arra a szervezők: Lestár Tibor, a Topolyai Vöröskereszt titkára és Dušan Petrović ki is tértek, a vártnál kevesebben voltak.
Ettől a ténytől eltekintve egy Penovác Endre-műalkotás, két Mohácsi Zoltán-festmény, Ilija Kostov egy műve, és az Énekek énekének szerb nyelven, gót betűkkel jegyzett művészi megformálása elkelt az aukció keretében. Az öt alkotás eladásából huszonhatezer ötszáz dinár folyt be. Az új tulajdonosok között van a topolyai Tóth Margit és Bata Rozalija – Rózsa, a zombori Budai Stevan, valamint a topolyai szerb pravoszláv egyházközség tiszteletese, Srbislav Stojanov.