2024. július 17., szerda

Majd húsz százalékos csökkenés

A kishegyesi képviselő-testület elfogadta az idei költségvetés módosítását – Új igazgatói bizottságok a közintézményekben

Lódi Miklós leteszi a hivatali esküt

Szokatlan időpontban, délután négy órakor tartotta meg nyolcadik ülését a kishegyesi községi képviselő-testület. Azért volt szükség a délutáni időpontra, hogy az ülésen jelen lehessen a VMSZ és a Montenegrói Párt minden képviselője, és így megtarthassák a szeptember utolsó napjára összehívott, de akkor elnapolt ülést.

Mint ismeretes, szeptember 30-án a szocialisták, a demokraták és a radikálisok is kivonultak az ülésről, ezért létszámhiány miatt azt el kellett napolni. A 25 tagú képviselő-testületben a VMSZ-nek és a Montenegrói Pártnak 13 képviselője van, és a szerdai ülésen csak ők voltak jelen.

Az idei költségvetés módosítását Baranyi Szilárd pénzügyi osztályvezető indokolta meg kiemelvén, hogy a köztársasági költségvetés kiigazításával és az idevágó kormányrendelettel összhangban végezték el a módosítást, amely két területen lesz komolyan érezhető. Az egyik, amely szerint a közszférában dolgozók bére a tervezett 7 százalékos növekedés helyett 6 százalékos lesz. A legnagyobb csökkenés a pályázatok útján átutalt pénzeszközök esetében tapasztalható, ami természetesen a tervbe vett beruházások elodázását is jelenti. Az idei költségvetést 320,59 millió dinárra tervezték, a módosítás után 263,9 millió lett, ami majd húsz százalékos csökkenést jelent. A képviselők egyhangúlag elfogadták a módosítást.

Az ülésen képviselőcsere is történt a Magyar Koalícióban. Csordás László ugyanis lemondott képviselői mandátumáról, helyébe Lódi Miklós bácsfeketehegyi vállalkozó lépett, aki azonnal le is tette a hivatali esküt. A képviselők megválasztották a közintézmények új összetételű igazgatói bizottságait is. Az útügyi közvállalat igazgatói bizottságának elnöke Hallgató Imre, a könyvtárak igazgatóbizottságának elnöke Kovács Hanna, az egészségház igazgatói bizottságának elnöke dr. Nyírádi Miklós lett.

Az ülés végén Pál Károly elnök kifejezte reményét, hogy az elkövetkezőkben a testület ülésein részt vesznek a Demokrata Párt, a Szerbiai Szocialista Párt és a Szerb Radikális Párt képviselői is, vagyis választóik érdekeinek képviseletével járulnak hozzá a döntések meghozatalához.