Kishegyesen imakönyvekből és Biblia-kiadásokból szervezett kiállítással zárták a Biblia évét.
A kishegyesi családok tulajdonában levő régi Biblia-kiadványokból és imakönyvekből szervezett kiállítást a hét végén a plébániahivatal Barsnyó Ferenc vezetésével és dr.Szőke Anna néprajzkutató, amely egyúttal a Biblia évének zárórendezvénye is volt.
Az egybegyülteket elsőként köszöntve Papp Imre kiemelte, hogy a Biblia évével kapcsolatban Kishegyesen a szokásos előadásokon túl a múlt év elején egy vándorbibliát is indítottak, amelyet a hívek egymásnak adva olvasnak. Annak ellenére, hogy a Biblia éve lezárult ezt az akciót tovább szeretnék folytatni, mindaddig amig érdeklődés van rá as hívek részéről. A Biblia évét zárva Brasnyó Ferenc pélbános elmondta, hogy a kiállításra összegyűlt több mint nyolcvan kiadvány végtelenül nagy érték, igazi lelki kincs, amely azt mutatja hogyan éltek őseink buzgó keresztény életet, milyen volt Istenbe vetett hitük jóban, rosszban, a megpróbáltatások idején. Mert a könyvek hátlapjain nagyon gyakran vannak bejegyzések a fontos eseményekről, főleg a család eseményeiről: születésekről és elhalálozásokról, de égi jelekről üstökösökről és hullócsillagokról, járványokról, háborúkról, szárazságról és éhínségről.
-Isten szava nem hull a földre terméketlenül, át kell, hogy hassa szívünket lekünket, hogy méltó lelki gyümölcsöt teremjen szeretteink, fiataljaink, utódaink számára. A Szentírásban a békesség Istene lakozik éppen ezért boldogok azok, akik rendszeresen olvassák a Bibliát—mondta többi között Brasnyó Ferenc.
A kiállítás anyagáról dr. Szőke Anna néprajzkutató mondott értékelést.
-Amit fontosnak tartunk, eldicsekszünk vele másoknak. Van, aki a vagyonával dicsekszik, van, aki fizikai erejével, vagy a tudásával. Mi hitünk emlékeivel dicsekszünk. Azzal, hogy milyen fontos számunkra, hogy örökbe kaptuk szüleinktől, nagyszüleinktől. Az imakönyvek és a Biblia, mint a hit tárgyai felbecsülhetetlen értékű kulturális kincseink is. Kiállításunk egyik célja a Biblia évének lezárása, a másik viszont feltárni azt a kultúrteremtő erőt, amely egyúttal az egyetemes magyar kultúra öröksége is. A Bibliának és az imakönyveknek nagy szerepe volt a magyar nyelv fejlődésében is. A könyveknek van egy sajátos kultúrtörténeti vonatkozásuk is: sok bejegyzést tartalmaznak a családi eseményekről, gyermekek születéséről, elhalálozásról, az ősökre vonatkozó adatokról, de arról is például, hogy egy-egy ilyen könyvet gyakran adtak nászajándékba, vagy születéskor a gyereknek. A legrégebbi kiadvány 186 éves—mondta többi között dr.Szőke Anna.
Az alkalmi művelődési műsorban fellépett Gábor Zoltán énekes Csőke András orgonakiséretével, valamint Farkas Hajnalka versmondó előadóművész.