Kis Kővágó Erzsébet nyugdíjas
– A Jóistennél van biztosításom, nem biztosítottam sem a házat, sem a gazdasági épületeket. Az esőzés után az egész portát ellepte a víz, a gazdasági épületek és az udvar egy része jelenleg is vízben áll. Két kölcsönbe kapott búvárszivattyúval igyekszem az utcai csatornába szivattyúzni a vizet. Nagy a kár, folyamatosan romlik az épületek állaga. Egyedül élek, a nyugdíjamból jóformán a számlákra és az orvosságra telik.
Lévai Dániel kistermelő
– Az alsó épületben átáztak a falak, a takarmány egy része elázott és tönkrement. A ház pincéjében áll a víz, amitől átnedvesednek a falak. Az udvarban szintén víz áll, ami összekeveredett a szennyvízzel, és veszélyt jelent az emberek és az állatok egészségére. A Potisje Szerszámgépgyárban dolgoztam 35 évig, majd az utcára kerültem, a fiam és a feleségem is munkanélküli. A mezőgazdaságból próbálunk megélni, szarvasmarhákat és disznókat tartok, dohányt termesztek, amit nemrég elvert a jég. Nagy a kár. Nincs biztosításom, mert arra nem telik.
Patyi Magdolna takarító
– Nem kötöttünk biztosítást sem az épületekre, sem a kertre. Az ólakból, amelyeket veszélyeztetett a víz, átmentettük a baromfit a szomszédba. A 2,5 kvadrátos kertben azonban 20 centis víz áll, tönkrementek a vetemények, és félő, hogy hasonló sorsra jutnak a gyümölcsfák is. A kertben három család kilenc tagja számára egész évre megtermeltük a zöldségféléket és a gyümölcsöt. Így legalább 50000 dináros kárunk van a belvíz miatt. Ezután kénytelenek leszünk a piacon vásárolni, ha telik a fizetésből.
Tóth Verona nyugdíjas
– A házamat veszélyezteti a víz, ha lesz eső, akkor az elárasztja a szobákat is. A kert is vízben áll, tönkrementek a vetemények, amivel olyan sokat dolgoztam. A barackfák hegyén a levél is elkezdett sárgulni, félő, hogy azok is tönkremennek. Nincs biztosításom, nem tudom, hogy miből fedezem a kárt. Földművesnyugdíjból élek, ami nagyon kevés, 6000 dinárt kapok havonta.