Sövényházi László padéi gazdálkodó, jószágfelvásárló: – A híd 40 kilométer megtakarítást jelent, nem kell Zenta felé közlekedni a teherjárműveknek. És ami talán még nagyobb jelentőségű lehet, a híd átadása után fel fognak értékelődni a már nevetségesen alacsony padéi ingatlanok és a megművelhető földek. Napjainkban 2500 euróért már fürdőszobás, azonnal beköltözhető házat lehet venni a faluban, és a földek ára is jóval alacsonyabb, mint Bácskában.
Palusek Endre, a padéi általános iskola igazgatója: – Szinte naponta kompon utazom Adáról Padéra, tudom, mit jelent rossz időben a kompra várni, ezért már nagyon várjuk a Tisza-híd átadását. Lerövidíti, gyorsabbá és olcsóbbá is teszi a közlekedést a folyó két oldala között, ami az utazó tanárok és diákok számára egyaránt áldásos. Télvíz idején, amikor csak délután 4 óráig jár a komp, vagy egyáltalán nem tud közlekedni hirtelen áradás vagy jégzajlás idején, akkor lesz igazán nagy szükség a hídra.
Pintér Csaba, a csókai kkt elnöke: – A hídtól fejlődést remélünk, hiszen az infrastruktúrába fektetett minden dinár többszörösen megtérülhet. Bennünket, padéi lakosokat az aggaszt, hogy a falu közepén vezetik át a hídról lejövő forgalmat. Információink szerint még az idén megindulhat közlekedés a hídon Padé és Ada között. A diákok idejében odaérhetnek a középiskolába, és télen sem kell bent lakniuk Adán. A munkásoknak és a tanulóknak megindulhat a rendszeres buszjárat, a komp pedig nyugdíjba vonul, esetleg turisztikai látványosság lehet még belőle.
Kabók János szajáni jószágtenyésztő: – A szajáni polgárok és egész Nagykikinda község számára is rendkívüli jelentőségű az adai híd, úgy az áru-, mint a személyszállítás terén. A faluból sokan járnak dolgozni Adára, és bizony a komp már nem felel meg a mai modern közlekedés követelményeinek. A nagy teherautók csak üggyel-bajjal tudtak átkelni a Tiszán, tavaly az egyik áruszállító tehergépkocsi le is csúszott a kompról.