Törökkanizsa önkormányzata a Magyarország–Szerbia IPA Határon Átnyúló Együttműködési Program keretében Deszk és Tiszasziget önkormányzataival közösen sikeresen pályázott, és már el is kezdődött két közös projektum megvalósítása.
Az Észak-Bánát és Csongrád megye idegenforgalmi örökségének megőrzésére irányuló projektumban a vajdasági községből a Falufejlesztési Központ, a magyar oldalról pedig a Bánát Művelődési Egyesület vesz részt.
Az egyik projektum keretében a helyi közösségekben többnyelvű táblákat helyeznek ki, amelyeken feltüntetik az adott falu vagy város rövid történetét, kiemelve a jelentős történelmi eseményeket. Elkészítik továbbá a törökkanizsai bíróság, a könyvtár és a Tallián-kápolna rekonstrukciós tervdokumentációját.
A projektumnak köszönhetően végre a majdányi Templomdombon évek óta folyó régészeti ásatások gazdag leletanyaga is otthonra találhat, az uniós támogatásból feltárt anyagból ugyanis kiállítás készül. A projektumok összértéke 304 000 euró, melyből a Törökkanizsa részesedése 72 000 euró.
Tiszaszigeten a projektum keretében határőrizeti emlékparkot hoznak létre, amely bemutatja, hogy 1950-től 1985-ig milyenek voltak a határőrség egyenruhái, fegyverei, rangjelzései, és egy helytörténeti dokumentumokat, tárgyi emlékeket bemutató kiállítási helyiséget alakítanak majd ki.
A másik projektum, az Educo NKD Törökkanizsa és a deszki pravoszláv hitközség együttműködésével valósul meg. Ezzel kapcsolatban Predrag Berić, a község elnökének tanácsadója a közelmúltban a helyi újságnak nyilatkozva fontosnak tartotta elmondani, hogy a projektum Törökkanizsára eső teljes értéke közel kétszázezer euró, melynek 15 százalékát, azaz mintegy harmincezer eurót a község finanszíroz. A projektum célja az együttműködés erősítése és a kétnyelvűség érvényesítése a közös oktatási programokban, valamint az oktatói munka feltételeinek a javítása az iskolaépületek felújítása által. Az építési munkálatok magukban foglalják a szerbkeresztúri általános iskola és a törökkanizsai óvoda épületének felújítását.
Az oktatási projektum felöleli a deszki szerb temető emlékparkká alakítását, rendezvények szervezését, továbbá az iskola és óvoda épületének felújítását és kibővítését, melyeknek köszönhetően egy multifunkcionális közösségi házat hoznak létre, amely a jövőben a deszki szerb közösség művelődési otthonává, amolyan kulturális központjává válhat.