Szabó József: –Szabadidőmben sokat olvasok, de abból mostanság sajnos kevés akad, mivel beteg édesapám ápolásra szorul. Érdeklődési körömből kifolyólag a Tisza vidékére, a Bánátra vonatkozó történelmi, helytörténeti írások érdekelnek a legjobban. Szeretem a valós történelmi vagy a közelmúlt eseményeire vonatkozó leírásokat, amelyekből le lehet szűrni valamilyen tanúságot, és magam is írogatok Törökkanizsa múltbéli jelentős eseményeiről. Értékelni tudom elődeink tapasztalatát, törekvéseit, eltökéltségét, amit valamilyen jó, a közérdeket szolgáló ügy érdekében fejtettek ki.
Fehér Ildikó: –Nagyon fontosnak tartom az olvasást, de sajnos kevés időt áldozunk könyvtárlátogatásra. Az újság, a napilapok számomra ugyanolyan fontosak, mint a könyvek, hiszen a lapokból tájékozódunk a világ történéseiről. Személy szerint sokat olvasok és szeretek is olvasni, mindig tanulhat valami újat az ember, és a szókincsünket is fejleszthetjük.
Csejtei Dezső: –Amikor időm engedi, olvasok. A könyvek közül kedvelem a szépirodalmat, ami szórakoztat és tanít is egyben. Szívesen böngészem a szakirodalmat is. A sajtótermékek közül elsősorban a hetilapokat és a szaklapokat forgatom, ezekből hasznos ismeretekre is szeret tehet az ember.
Orosz Urbán Csilla: –Akár könyvről, akár újságról van szó, ha jó írásokat találok, nagyon szívesen olvasok. A mai rohanó, elgépiesedő világunkban zavar az, hogy a fiatalok (és már a gyerekek is) SMS-ben kommunikálnak egymással, aminek a nyelvezete nagyon hányaveti. Mindez hosszú távon az anyanyelv erodálásához, romlásához, elszegényedéséhez vezet. Sajnos a tartalmas írás, a levélírás szinte már teljesen kiment divatból.