Mint már hírül adtuk, a felsőhegyi Bóbán Józsefet választották meg a VMSZ Zenta községi szervezetének élére. Az új elnök tegnap a szerkesztőségünkben járt, és többek között arról beszélgettünk, hogyan kívánja vezetni a párt községi szervezetét, mit szeretne elődjétől eltérően csinálni, miben látja a VMSZ népszerűsítésének kulcsát, és hogyan viszonyul Tornyoshoz, ahhoz a faluhoz, amely a legutóbbi választásokkor szinte teljesen elfordult a VMSZ-től.
- Községi és helyi szinten is új elnök és új elnökség kezdte el a munkát a múlt hét közepén. Miért tartották fontosnak a megújulást?
- Tisztújítást tartottunk, mert nem vagyunk megelégedve a választások eredményével. A községi képviselő-testületben az MK-nak ugyan eggyel több tanácstagja van, mint az előző években, vagyis 12, de figyelembe véve a lakosság összetételét, legalább 15 képviselőnk kellene, hogy legyen. Az elmúlt években tehát valamit nem csináltunk jól. A vérfrissítés mellett döntöttünk. Az emberek új arcokat, tenni akarást várnak tőlünk. Ha erre a váltásra már választások előtt sor kerül, szinte biztos vagyok benne, hogy nagyobb sikert arattunk volna. Az emberektől ez alatt az egy hét alatt nagyon sok pozitív visszajelzést kaptunk. Úgy látom, a községi szervezetben most teljes az összhang, nincsenek széthúzások. Ez a munkánkon is meg fog látszani.
- Mit tart legfontosabb feladatának?
- A szavahihetőséget. Azt, hogy ha valamit megígérünk, teljesítsük is. Megtörtént például, hogy a képviselő-testületben határozatot hoztunk arról, hogy a Kertekben mely utcákat tesszük rendbe, aztán a végén olyan utcák kaptak elsőbbséget, melyekről szó sincs az elfogadott dokumentumban. Erre a polgárok figyelmeztettek bennünket a választásokkor. Ezt többet nem lehet megengedni. Az elkövetkező négy évben arra kell törekednünk, hogy az önkormányzaton keresztül eleget tegyünk a lakosok igényeinek, és megvalósítsuk a választási programban meghatározott 12 pontot. Célunk, hogy a gyenge gazdaságról és a fejletlen infrastruktúráról múltidőben beszéljünk. Ha ezt sikerül felszámolnunk, visszaszoríthatjuk a Zentáról elvándorló fiatalok számát.
- Tornyoson nagyon kevés szavazatot kaptak a választásokon. Mi a teendő?
- Valószínűleg többet kell törődnünk a faluval, a választás azt mutatta, hogy a tornyosiak úgy érezték, a VMSZ elfordult tőlük. Ez természetesen nem így van, de ha ez csapódott le, akkor ezen csakis mi tudunk változtatni. Elsősorban meg kell erősítenünk a tornyosi szervezetet, és az ottani tagságon keresztül kell eredményeket felmutatnunk. Mint községi tanácstag a települések fejlesztése is a feladataim közé tartozik, ezért állíthatom, számíthatnak rám a tornyosiak. Első lépésként a Törökfalutól Tornyosig vezető utat újítjuk fel.
- A zentai VMSZ-ről az a hír járta, hogy a pártba belépőknek és azok családtagjainak munkahelyeket „bokszoltak” ki. Ez valóban így volt-e, és hogyan lesz a jövőben?
- Visszakérdezek: melyik párt nem saját embereit próbálja elhelyezni? Ez egyébként nem teljesen így volt, ahogy ön a kérdést feltette, mert pl. legutóbb is, amikor mezőőröket vettünk fel, azok nem VMSZ-esek voltak. Vagy például Pék Zoltán polgármester mellé sem párton belüli titkárnő került, pedig biztosan lett volna rá jelentkező. Én azt vallom, ha egy munkahelyre van megfelelő személyünk, akkor kapja meg ő a munkát, de ha nincs, akkor egyáltalán nem nézzük, hogy melyik pártnak a tagja, vagy tagja-e egyáltalán bármilyen tömörülésnek.
- Hogy lehet valaki VMSZ-es, kiket várnak a pártba?
- Több olyan személy is tagja szeretne lenni a VMSZ-nek, aki korábban másik pártban tevékenykedett, de mivel az a párt Zentán nem lépte át a küszöböt, most szeretne VMSZ-tag lenni. Tudni kell, hogy mi ezeket a személyeket nem utasítottuk el, de természetesen nem várjuk őket tárt karokkal. Egyébként bárkit szívesen látunk, aki tenne valamit a közösségünkért. A fiatalokra nagyon számítunk, és az idősebbeket is várjuk. A fiatalok ugyan elfordultak a politikától, talán ez azért van így, mert nem kaptak lehetőséget, esélyt. Mi ezen is változtatunk. A zentai helyi szervezet élére is fiatalt választottunk, Suhajda Szabolcsot.
- Az ön elődjének, Juhász Attilának a neve sehol sem szerepel a listán, vagyis nem tagja a községi szervezet elnökségének. Félretették?
Juhász Attila akár maradhatott volna a községi szervezet elnöke, vagy tagja lehetett volna az elnökségnek, de a tagság őt nem jelölte.