2024. november 25., hétfő

Magyarországi diákok Adán

A budapesti Than Károly Ökoiskola és az adai Műszaki Iskola közös környezetvédelmi programot bonyolít le
A diákok megtekintik az adai katolikus templomot

A Bethlen Gábor Alap támogatásával a Határtalanul projektum keretében huszonegy-néhány fős szakközépiskolai diákcsoport érkezett a budapesti Than Károly Ökoiskolából kedd délután Adára, ahol a Műszaki Iskola tanulóival közös környezetvédelmi programban vesznek részt az elkövetkező négy napban.

Miklós Nándor adai iskolaigazgató elmondta: a budapesti diákok a Tisza és a Duna vízminta-elemzését végzik el, az adai tanulók pedig digitalizálják az adatokat, amelyek elemzése után egy szakmai dokumentációt készítenek. A közös program folytatásaként április 17-én adai diákcsoport utazik Budapestre, ahol a házigazdák a Duna vízelemzését végzik el, az adaiak pedig az informatikai hátteret biztosítják ehhez. Az iskolaigazgató hozzátette: mindkét helyen kirándulással egybekötve valósul meg a program, hiszen szerdán Újvidékre utaztak a magyar diákok, hogy mintát vegyenek a Dunából. A magyarországi diákok a helyi és vajdasági nevezetességeket tekinthetik meg, az adai tanulók pedig Szentendre, Visegrád és Budapest látványosságait.

Csonka Áron, az adai képviselő-testület elnöke elmondta: az adai középiskola a helyi önkormányzat közreműködésével vehet részt a budapesti iskolával a közös kutatói programban, amely a diákok számára nagyszerű lehetőség az ismerkedésre és a tanulásra, valamint erősíti a magyarságtudatukat is.

A Than Károly iskola testnevelőtanárától, Papp Pétertől megtudtuk, hogy a két intézmény a múlt évben vette fel egymással a kapcsolatot, hogy közös programokat bonyolítsanak le, ami ez esetben a Bethlen Gábor Alap segítségével sikerült. Elmondta, hogy a méréseket a budapesti iskola rendelkezésére álló terepgyakorlaton használatos mérőműszerekkel végzik el. A diákok a keddi napon már két mérést is végeztek a Tiszán, egyet Szegednél, a másikat pedig Adánál.

80 éves a Magyar Szó, Magyar Szó Online kiadás