A moholi helyi közösségben december 16. és 19. között, vagyis vasárnaptól szerdáig tartják meg a helyi járulék megújítására vonatkozó népszavazást, amelyen a nyolc szavazóhelyen mindennap 7-től 19 óráig 5850 választó nyilváníthatja ki véleményét a kezdeményezésről.
A polgároknak az igent vagy a nemet kell bekarikázni válaszul a szavazólapon szereplő kérdésre, amely így szól: Támogatja-e Ön a moholi helyi közösség területére vonatkozó helyi járulék bevezetéséről szóló határozat meghozatalát? A szavazás akkor számít érvényesnek, ha a választási névjegyzékben szereplők legalább fele kimegy szavazni. A helyi járulék bevezetése akkor valósulhat meg, ha a szavazáson részt vevők több mint fele támogatja azt, vagyis közel háromezer személy.
A helyi járulék programja 2013. januárjától 2020. december végéig lenne érvényben, amely során 150 millió dináros bevételre számítanak a helyi közösségben. Moholon a helyi járulékból legtöbbet, 24 millió dinárt fordítanának a járdák építésére és karbantartására, 21 millió dinárt a szennyvízcsatorna építésre, 19,5 milliót a helyi közösség működtetésére és a helyi járulék programjának megvalósítására. Többek között 18 millió dinárt költenének a csatornák árkolására és karbantartására, az elemi csapások elhárítására és szanálásra, valamint ugyanekkora összeget fordítanának a Tiszavirág rekreációs park, az utcák rendezésére, a növényzet telepítésére, illetve 14,2 milliót a művelődési otthon működtetésére.
Dragoljub Bajić, a moholi helyi közösség tanácselnöke elmondta, hogy a helyi közösség léte függ a helyi járulék megújításától, amihez a szavazók támogatását kérte. Ha a többség támogatja a kezdeményezést, akkor az elkövetkező hét évben a helyi járulék több mint 70 százalékát fordítanák Mohol fejlesztésére. Mint mondta, a moholi helyi közösség az infrastrukturális beruházások mellett támogatja a civil szervezeteket és sportegyesületeket, amelyek nagyban függnek ettől a támogatástól, illetve segítik az óvodát és az iskolát is. A tanácselnök szerint ennek is vége szakad, ha a többség nem támogatja a helyi járulék megújítását. Dragoljub Bajić megjegyezte: a 150 millió dinár nagy összegnek tűnik, de ha elosztjuk hét évre, akkor ez nem is olyan sok. Viszont sokat jelenthet Mohol számára, mert ebből a pénzből sok mindent lehetne tenni a faluért. Továbbá ebből a pénzből pályázhatnának tartományi, köztársasági és határon átnyúló pályázatokon különféle támogatásért.
A tanácselnök elmondta, hogy a vasárnap kezdődő népszavazást jobban megszervezték, mint a korábbiakat. A havas idő és a sok idős ember miatt külön csapatokat hoztak létre, amelyek kérésre elszállítják az érdekelteket a szavazóhelyre, illetve házhoz mennek begyűjteni a szavazatot, ha azt a voksoló úgy kívánja. Ha népszavazáson a többség támogatja a kezdeményezést, akkor a helyi járulékot kötelesek azok a személyek fizetni, akiknek Moholon található a lakhelyük, és választójoggal is rendelkeznek. Továbbá azok a vidékiek is kötelesek fizetni, akik ingatlannal vagy földterülettel rendelkeznek a helyi közösség területén. A munkavállalók és a vállalkozók havonta 3 százalékot fizetnének a jövedelmükből, a földművesek pedig évente hektáronként 20 kilogramm első osztályú búza árát. A nyugdíjasok szavazhatnak, de nem kötelesek fizetni a helyi járulékot.