Szombaton délután második alkalommal tartották meg a Mi van a Pöndöly mögött? című népzenei találkozót Zentán, a Kertek helyi közösségben. Az esemény a zentai Pöndöly Magyar Művelődési Egyesület gondozásában valósult meg, ahová 11 különböző egyesület és csoport érkezett Vajdaság számos pontjáról. Az esemény célja a környékbeli csoportok népdalelőadásainak megismerése, az együtt éneklés öröme, barátkozás és a magyar népdalkincs bemutatása és megőrzése a zentai népdalkedvelő közönség körében. A rendezvényt a Pöndöly asszonykórus nyitotta meg, majd a legfiatalabbak vették birtokukba a színpadot, mégpedig a zentai Thurzó Lajos Művelődési-Oktatási Központ Ispiláng énekcsoportja.
A szervező egyesület részéről Matykó Teodóra, a Pöndöly Magyar Művelődési Egyesület elnöke elmondta, hogy az egyesületük viszonylag még fiatal, 2019-ben alakultak meg.
– Második alkalommal szervezzük meg a népzenei találkozónkat, és azokat a csoportokat hívtuk meg, amelyeknél mi is jártunk vendégszereplésben a rövid fennállásunk alatt. Nagy kedvvel és lelkesedéssel készültünk az eseményre, főleg, hogy hosszú idő telt el az első találkozó óta, amit 2019-ben tartottunk. A találkozó nem versenyjellegű, inkább barátkozós, ismerkedős, mindenki elmondhatja a véleményét. A meghívott csoportok egy kis előadással készültek, amelynek során bemutatják azokat a dalokat, amelyeket a legutóbbi találkozásunk óta tanultak. Minden egyes népdalköri találkozás egy ünnep, a magyar népdalnak, a közösségnek, a barátkozásnak az ünnepe. A közös éneklés lelket gyógyító, és hatalmas ereje van. Nagyjából 120–130 résztvevő érkezett 11 különböző egyesületből és csoportból. Szeretném külön kiemelni a zentai Thurzó Lajos Művelődési-Oktatási Központ Ispiláng énekcsoportját, ők a legfiatalabbak, tehát van utánpótlásunk, és bízunk abban, hogy valamikor belőlük is nagy pöndölyös lesz – fogalmazott Matykó Teodóra.
Az eseményen részt vett a zentai Thurzó Lajos Művelődési-Oktatási Központ Ispiláng énekcsoportja, az óbecsei Botra férfikórus, a csókai Csalogány asszonykórus, a gunarasi Rozmaring asszonykórus, az oromhegyesi Petőfi Sándor ME vegyes kórusa és citerazenekara, a bogarasi Búzavirág ME, a csantavéri Mendicus tamburazenekar, a törökfalui Százszorszép ME, a tornyosi Ady Endre ME asszonykórusa és tamburazenekara, valamint a zentai Sarkantyú tamburazenekar és a Pöndöly asszonykórus. A rendezvény kiemelt támogatói Zenta Község Önkormányzata, a Tartományi Oktatási Jogalkotási, Közigazgatási és Nemzeti Kisebbségi – Nemzeti Közösségi Titkárság, valamint a Braća pékség. Az egyesület egész éves támogatói Zenta Község Önkormányzata, a Tartományi Oktatási Jogalkotási, Közigazgatási és Nemzeti Kisebbségi – Nemzeti Közösségi Titkárság, a Csoóri Sándor Alap, a Tartományi Művelődési, Tájékoztatási és Vallási Közösségi Titkárság.