2024. szeptember 5., csütörtök

Választásra készül Bácsgyulafalva

Vasárnap, június 19-én helyi közösségi választásokat tartanak Bácsgyulafalván (Telecskán). A szavazati joggal rendelkező polgárok 28 jelölt közül választhatják ki a leendő 11 tanácstagot. A községházán lévő szavazóhelyen reggel hét órától este nyolcig voksolhatnak a következő jelöltekre: Peity József (CIVIL polgárok csoportja), Mándity Rózsa, Keszég Kornél, Németh István, Tápai József, Cene Róbert, Szabó Attila, Varga Tímea, Bezdán József, Váci Krisztián, Bakos Béla, Acsai István (MOZGALOM BÁCSGYULAFALVÁÉRT), Jankovich Szilárd, Bálint Valéria, Csikós Dezső, Pesti Máriusz, Pataji Annamária, Váci Róbert, Szűcs Éva (BÁCSGYULAFALVA – A VÁLTOZÁSÉRT), Bolić Dalibor, Vujanić Petar, Dragosavljević Mile, Radić Miladin, Vukas Ilija, Kolompár Mián, Német Attila, Petković Marko, Brkić Tatjana (A HALADÓ BÁCSGYULAFALVÁÉRT).

A helyi közösség tanácsa az elmúlt négyesztendős megbízatása során ellenzékből politizált, szembeszegült Zombor Város központosítási törekvéseivel, a forráselvonásokkal, amiben Kerény, Nemesmilitics, Sztapár és Őrszállás vezetése is partnernek bizonyult. A megszorítások és elvonások ellenére a tanácsnak sikerült számos útszakaszt megjavítania a faluban, és folyamatosan a falut elkerülő útvonal kialakításán ügyködött. A környéken egyedülálló, 16 kamerás zárt megfigyelőrendszert telepített a faluba, amelynek fölvételeit már nem egy alkalommal kikérték a bűnüldöző szervek. Zombor Város területén Bácsgyulafalván vezették be utoljára a szervezett szemétkihordást. A tanács az előkészítés során igyekezett kiharcolni a Čistoća kommunális közvállalatnál a lehető legkisebb díjat, ami a legkevésbé terheli a polgárokat. Ugyanilyen álláspontot alakított ki a Vodokanal vízszolgáltatóval, amely 2019-ben szeretné a falu vízhálózatát rákapcsolni a központi vezetékre. A faluban ugyan létezik egy új kút is, ami politikai játszmák következményeként nem kapott működési engedélyt, így a település egyetlen kútra szorult. A HK korábbi tanácsa nem szerette volna elkótyavetyélni a működő vízberendezéseket, amelyeket a falu polgárai finanszíroztak településfejlesztési hozzájárulásból. Sikerült elkészíteni a temetkezési katasztert, fölszámolni az évtizedek során fölcserjésedett temetőrészt, ahol emléktemetőt alakítottak ki, ezenkívül emlékparkot és kálvária építését tervezték. A térfigyelő rendszerhez hasonlóan egyedülálló a környéken, hogy a helyi közösség tanácsa a Gyulafalvi Napló című falulap útján folyamatosan tájékoztatja a lakosságot az időszerű történésekről és honlapot is üzemeltet, jó kapcsolatokat ápol a civil szervezetekkel.

A hétvégén derül ki, hogy a gyulafalvi polgárok akaratából kik, és milyen irányba vezetik majd a falut a következő négy esztendőben.