A gépkocsihasználatot is korlátozták, a hivatalos utak számát is jól meggondolják ezentúl, s a reprezentációs célokra szánt összeget is sok helyen megnyirbálták. Legtöbb helyen az újságírókon spórolnak, legalábbis az újév körüli ünnepségsorozatok idején és a fogadások alkalmával ez derült ki, mert sokan elálltak attól, hogy a korábban hagyományos szilveszteri-újévi évzáró összegező fogadásokat, az újságírók részére megrendezzék.
Mindent egybevetve dicséretes az állami gépezetnek a takarékoskodási elképzelése, de valószínűleg ez nem lesz még elég ahhoz, hogy kellő hatékonysággal tudjanak spórolni. Az az igazság, hogy meglehetősen túlméretezett az államapparátus köztársasági szinten a kormányban vagy 200 államtitkár, tanácsos és miniszterhelyettes tevékenykedik, az államigazgatásban foglalkoztatottak száma pedig 28 000-re tehető. Ez valamennyiünk számára meghökkentő adat, hiszen 2001 januárjában még csak 8099 volt az állami apparátusban foglalkoztatottak száma, ez a szám azóta háromszorosára növekedett. Egyértelmű, hogy itt tenni kell valamit, bizonyára előbb-utóbb sor kerül az ésszerűsítésre.
Az is nyilvánvaló, hogy a szerb kormány túlméretezett, hiszen 24 minisztérium működik, 4 alelnöke van a kormánynak, ez azt jelenti, hogy a legújabb szerb kormány 26 tagot számlál. Nézzük a környező országokban mi a helyzet. A horvát kormány 18 tagú, a bolgár 19, Romániának 18 tagú az állami vezetése, Szlovéniának pedig 16. Ezen változtatni bizonyára nem nagyon fognak, s az állami adminisztrációban foglalkoztatottak létszámának csökkentése is nagyon kétséges, mert a pártok étvágya nagyon nagy, amit valamelyest a választások után igyekeztek kielégíteni, s utólag eddig még nem volt rá példa, hogy változtattak volna rajta bármit is.