Mileta Mihajlov polgármester azt ígérte, hogy Miroslav Vasin tartományi munkaügyi titkár közreműködésével megpróbál kapcsolatba lépni Boško Blažić többségi tulajdonossal, hogy megoldást találjanak a súlyos helyzetbe jutott vállalat gondjaira, vagy legalább enyhítsenek rajtuk. Hogyha viszont rövidesen nem történik javulás, akkor a nyomdászok belekezdenek a tiltakozás keményebb formájába. Hogy ez miből fog állni, nem árulták el.
Annak ellenére, hogy rendesen dolgoztak, mégis csaknem egy évvel ezelőtt kaptak legutóbb fizetést, ezért november 15-én leállt a munkával a Budućnost 13 dolgozója. A tavaly március óta elmaradt bérek mellett követelik egyéb járandóságaikat (nyaralási költség, útiköltség, egytálétel), de azt is, hogy ne legyenek meghurcoltatva azok a dolgozók, akik a szakszervezet tagjai lettek.
A Budućnost sokáig a Béga menti város legnevesebb nyomdája volt, és az egykori Szervó Mihály Kombináthoz tartozott. A magánosítás után a vállalat 51 százaléka Boško Blažić újvidéki üzletember, illetve Stilos nevű vállalatának a kezében van, 31 százaléka a belgrádi Dejan Grbićé, a többit pedig a kisrészvényesek birtokolják. A dolgozók felvetéseire a gazdasági válsággal magyarázkodnak, közben esetenként egymásra is mutogatnak, amikor elmaradt fizetéseiket kérik a nyomdászok, akik az utóbbi két hónapban csupán egyszer találkoztak Milenko Mandić igazgatóval. A sztrájk megkezdése után az újvidéki Stilos a nyomdából elvitt hat gépet, fűtés sincs az épületben, és ketten felmondást kaptak.
Gazdaság
Kilátástalan helyzetben az új évben is November 15-e óta sztrájkolnak a nagybecskereki Budućnost nyomdászai, azóta csak egyetlen beszélgetést sikerült összehozni a vezetéssel – de azon sem történt előrelépés. A jövedelem nélkül maradt dolgozók a helyi önkormányzathoz és a közép-bánáti körzethez fordultak, ennek eredményeként szolidaritási segélycsomagot és egyszeri pénzsegélyt kaptak, a Szerbiai Villanygazdaság pedig elhalasztotta az érintett családok villanyszámlájának a megfizettetését.