2025. január 22., szerda

Milyen újítások várhatók Óbecse községben?

Elkészült a község fejlesztési terve

Nemrégiben került közvitára Óbecse község 2024 és 2030 közötti időszakra vonatkozó fejlesztési terve, amelyet Községi Tanács vitat meg, majd a községi képviselő-testület tagjai szavazzák meg. A dokumentum tervezete tartalmazza az önkormányzat fejlesztési irányait és kiemelt céljait a következő hét évre.

Óbecse község fejlesztési tervében összesen három fejlesztési irányt és tizenegy kiemelt célt határoztak meg. Az első fejlesztési irány a fenntartható gazdasági fejlődés a jobb élet- és munkakörülmények szolgálatában, a kiemelt célok pedig: kedvező környezet megteremtése a versenyképes gazdaság fejlődéséhez és a foglalkoztatottság növeléséhez, a versenyképes mezőgazdaság fejlesztésének ösztönzése, a fenntartható turizmus fejlesztése és a turisztikai kínálat népszerűsítése, valamint a helyi közigazgatás munkájának javítása a gazdaság és az állampolgárok számára nyújtott szolgáltatások színvonalának emelése érdekében.

A következő fejlesztési irány az egészséges multikulturális közösség, amely kielégíti a község minden lakójának igényét. Itt a következő célokat emelték ki: a formális és informális oktatás feltételeinek javítása, rendszerének fejlesztése, a szociális védelem, az egészségügyi ellátás minőségi javítása, a sportolási és rekreációs feltételek fejlesztése és az egészséges életmód népszerűsítése, a kultúrafejlesztés és hagyományőrzés gazdagítása és a multikulturalizmus elősegítése.

A harmadik, utolsó fejlesztési irány a fenntartható városfejlesztés a fenntartható jövőért, a kiemelt célok pedig a zöld infrastruktúra fejlesztése és a természeti erőforrásokkal való fenntartható gazdálkodás, továbbá az energiahatékonyság növelése, a kommunális infrastruktúra és szolgáltatások fejlesztése a lakosság életkörülményeinek javítása és a környezetvédelem érdekében.
A tervben sajnos nem irányozták elő, hogy egyes tevékenységekre, intézkedésekre mennyi pénzt terveznek fordítani 2030-ig. Az „ígéretek”, azaz a 2030-ig tervezett intézkedések között szerepel – többek között – a Tisza menti sétány felújítása, a helyi strand rendezése, azaz inkább kialakítása, mert Óbecsén jelenleg nincs strand. A beruházások megvalósításához szükséges források a terv- és műszaki dokumentáció elkészítése után válnak ismertté.

A terv szerint a beruházásokat részben külső forrásból biztosítják.

Az oktatási intézményekben is várhatók befektetések, új szociális védelmi szolgáltatások bevezetését tervezik, illetve tervezik a zöldfelületek megóvását utak kialakításával, karbantartásával, világítással, valamint egyéb tartalmakkal. A tervek szerint 2030-ig felújításra várnak a szennyvíztisztító telepek, a vízgyárak, továbbá 144 183 méter szennyvízhálózatnak és 15 000 méter vízvezetéknek a kiépítése. A tervek szerint mintegy 20 000 méter hosszúságú utat, valamint 7000 méter hosszú kerékpárutat és járdát újítanak fel.
 

Magyar ember Magyar Szót érdemel