Könnyen érthető, hogy vannak vakcinaellenesek, és az sem lehet meglepetés, hogy nagy számban vannak. Egy részük csak fél a tűtől, és az oltásellenesség csak kibeszélés, sok az iskolázásban és műveltségben is hiányokat szenvedő ember, akikkel a legkönnyebb elhitetni az összeesküvés-elméleteket, másrészt a média is – a szakértőkkel karöltve – mintha arra törekedne, hogy minél nagyobb zűrzavart keltsen a fejekben.
Nehezen érthető viszont, hogy részükről miért van a végsőkig fokozott erőszakosság, hisz abból, hogy másokat lenéznek és erővel lebeszélnének az oltásról, az ég világon semmi hasznuk nem származik, kivéve a tévesen vélt intellektuális és erkölcsi fölényt, amit maguknak tulajdonítanak az oltást helyes és követendő példaként kezelő „birkákkal” szemben.
Nem zavarja őket, hogy logikájuknak semmi tudományos alapja, és csak sértegetnek, és nem hajlandók vitába szállni. Azt állítják, hogy az oltottak a veszélyesek, és ők terjesztik a fertőzést, arra viszont még egyikük sem vállalkozott, hogy feleljen: ki fertőzte meg az elsőként megbetegedett oltottat?
![Magyar ember Magyar Szót érdemel](/static/img/pecset.png)