Dr. Korhecz Tamás tartományi jogalkotási, közigazgatási és nemzeti kisebbségügyi titkár tegnap sajtótájékoztatón jelentette be, hogy szombaton és vasárnap a szabadkai sportcsarnokban megrendezik a IV. Tolerancia Kupa döntőjét. Általános iskolák és középiskolák sportcsapatai mérik össze erejüket, azokból a községekből érkeznek a versenyzők, ahol az említett iskolákban többnemzetiségűek járnak, függetlenül attól, hogy hány nyelven folyik az oktatás. A sportesemény mellett kulturális és szórakoztató programok is várják az érdeklődőket és részvevőket, hogy a fiatalok minél inkább megismerjék egymást, és erősödjön körükben a kölcsönös tisztelet.
A korábbiak során Vajdaság területéről mintegy 4000 versenyző vett részt, a mostani döntőre csak azok jönnek el, akik tovább jutottak. A sportrendezvények közül lesz kosárlabda, kispályás futball, röplabda és asztalitenisz, a kulturális rendezvények közül pedig említést érdemel a magyarok és szerbek 500 éves együttélését feldolgozó képkiállítás. A rendezvényt a Tartományi Végrehajtó Tanács költségvetéséből pénzelik, ezenkívül donáció formájában a Magyar Köztársaság kormánya is támogatja. Mintegy száz iskola vesz részt Vajdaság különböző részéről, a zárórendezvényen 400 tanuló fog versengeni és 35 csapat méri össze erejét. A korábbiak során a selejtező mérkőzéseket hat vajdasági városban rendezték meg: Mitrovicán, Topolyán, Újvidéken, Nagybecskereken, Zomborban és Pancsován. A záróünnepség vasárnap fél kettőkor kezdődik.
A sajtótájékoztatót követően megkérdeztük dr. Korhecz Tamástól, hogy az immár négy éve megrendezésre kerülő Tolerancia Kupa milyen eredményekkel „dicsekedhet”.
– A Tolerancia Kupa a tartományi kormánynak a multikulturalizmust fejlesztő széleskörű projektumának a része, célja, hogy tartományunkban a nemzetek közötti viszonyok javuljanak, hogy a tartományban élő fiatalok értékként fogják fel a másságot, tisztában legyenek azzal az értékkel, amivel tartományunk rendelkezik, és persze, hogy megismerjék a különböző nemzetek tagjai egymást. Ezek a fiatalok sokkal kevésbé hajlamosak a gyűlöletre és sokkal kevésbé vannak teli előítélettel. Ez egy felvilágosító kampány, amely ösztönzi a különböző nemzetiségű fiatalok megismerkedését egymással. Azzal, hogy már négy éve foglalkozunk a tolerancia fejlesztésével, hogy 200 000 fiatalt vontunk be különböző projektumokba, teljes mértékben még nem szűntek meg az előítéletek. De kevesebb a fizikai leszámolás és talán a társadalom is több megértéssel viszonyul a nemzetiségi mássághoz. Vajdaságnak van egy komoly helyzeti előnye a térségbeli országokhoz képest, ez pedig az, hogy itt Közép-Európában vagyunk kicsiben. Az Osztrák–Magyar Monarchia itt kicsiben Vajdaságban maradt meg, ebben a nemzeti sokszínűségben, nekünk az az álmunk, hogy ebben minél többen Vajdaság előnyeit fedezzék fel az európai integráció útján. A siker attól is függ, hogy a társadalom egészében mennyire jelennek meg ezek az értékek.