Jó hírnek számít, hogy a tartományi kormány megalakulását követően rövidesen megszületett még egy fontos képviselőházi döntés a munka minél zökkenőmentesebb végzésének szavatolása érdekében: megválasztotta a ház keddi ülésén a tartományi titkárhelyetteseket is. Ekképpen foglalta össze nyilatkozatában a keddi ülésnap lényegét Juhász Bálint, a parlament elnöke, aki rámutatott arra is, fontos, hogy a vajdasági magyar közösség ismét kapott egy titkárhelyettesi tisztséget, mégpedig Tóth Zoltán személyében a mezőgazdasági, víz- és erdőgazdálkodási titkárságban, aki Ótott Róbertet váltja fel ezen a tisztségen. Ótott ugyanis az új kormányban oktatási, jogalkotási és nemzeti közösségi titkárként tevékenykedik tovább. A tartományi parlament napirendjén szerepelt még az afrikai angolai Bengo tartománnyal való együttműködésről szóló szerződés elfogadása, a Tartományi Választási Bizottság összetételének meghatározása, az Újvidéki Egyetem Orvostudományi Kara Tanácsa tagjainak kijelölése és egy belső eljárásokat érintő döntés elfogadása is.
A kinevezéseket a hatalmi koalíció frakciói támogatták. Pintér Anna-Mária, a Vajdasági Magyar Szövetség frakcióvezető-helyettese úgy fogalmazott, mindenképp pozitívan kell értékelni Tóth Zoltán kinevezését, de annak tényét is, hogy folyamatosság látható az előző és az új kormány között, ezt pedig bizonyítják a titkárhelyettesi kinevezések is, a 12 név között hét olyan, amely már korábbról is ismert, szerinte megfelelő szakemberek kerültek a fontos tisztségekbe, akik munkájukkal hozzájárulnak majd a kormány tevékenységének a sikerességéhez.
Dmitar Stanišić, a Szerb Haladó Párt körüli képviselőcsoport vezetője közölte, a kormány számíthat erre a frakcióra a további döntései, fejlesztési tervei megvalósításában, rendelkezésre állnak minden hatáskörbe tartozó kérdés rendezésekor.
A titkárhelyettesekről szóló kormányjavaslatot Sandra Božić kormányalelnök terjesztette a képviselők elé. A parlament támogató döntése nyomán ezentúl Slađana Bursać tölti be az oktatási, jogalkotási, nemzeti közösségi, Jelena Dobrović Bojanović a művelődési és tájékoztatási, doc. dr. Olivera Ivanov az egészségügyi, Aleksa Grubešić a szociálpolitikai, népesedéspolitikai, Aleksandra Radak a pénzügyi, Goran Nikolić a régiófejlesztési és helyi önkormányzati, Dušan Španović a településrendezési és környezetvédelmi, dr. Miodrag Drapšin a felsőoktatási, Tatjana Ječmenica Jeftić a sport- és ifjúságügyi, Palimir Tot a gazdasági és idegenforgalmi, Mitić Zlatko pedig az energetikai, építési és közlekedésügyi titkárhelyettesi tisztséget.
Az ellenzék nem volt elragadtatva sem a titkárhelyettesekkel, sem a parlamenti ülések lebonyolításának a módjával. Dr. Radivoje Jovović, a Demokrata Párt–Együtt–Szabad Polgárok Mozgalma frakcióvezetője nehezményezte, hogy hónapok óta vagy ülésszüneteltetéssel, vagy kinevezésekkel foglalkozik a tartományi képviselőház, ahelyett, hogy a polgárok gondjainak a rendezésén dolgozna. Érdemi döntések lényegében nem születtek mind a mai napig, értékelte. Svetlana Kozić, a képviselőcsoport másik tagja arra hívta fel a figyelmet, hogy a bizottsági üléseket is megpróbálja aláásni a hatalom, s figyelmeztetett: ha a hatalmi pártok azzal vádolják meg az ellenzéket, hogy nem végzik a munkájukat, az csupán kampányfogás. Véleménye szerint ugyanis maguk lehetetlenítik el az ellenzék nagyobb szerepvállalását azokban a bizottságokban, amelyeknek ellenzéki képviselő az elnöke. Elmondta, a házelnökhöz folyamodtak annak érdekében, hogy szavatolja a munkához szükséges feltételeket az előírásokkal összhangban. Juhász a sajtónak nyilatkozva ezzel kapcsolatban elmondta: eddig is minden az ügyrend szerint történt, az ellenzék egyetlen célja, hogy túlpolitizálja a képviselőházi folyamatokat, felhívja magára a figyelmet.
Egyetlen normális úton összehívott ülést sem tud tartani a parlament, közölte Stanko Pužić, a Szerbiai Polgári Mozgalom–Ökológiai Ébredés frakcióvezetője. Mindegyiket sürgős eljárásban hívták eddig össze, fogalmazott, ami ellehetetleníti az ellenzéket abban, hogy megismerkedjen részleteiben is a napirendi pontokkal. Úgy ítélte meg, hogy a titkárhelyettesek nem alkalmasak a rájuk bízott feladatok ellátására. Az ülésen az efféle felvetésekre hevesen reagált Damir Zobenica, a ház SZHP-s alelnöke, aki szerint minden életrajzi adat éppen az ellenkezőjét bizonyítja ezeknek a rosszindulatú állításoknak, s felszólította az ellenzéki pártokat, mutassanak köreikben jobb kádereket. Nem tudtak az ülés folytatásában sem megállapodni arról, kinek van igaza a javasolt káderek megítélése kapcsán. A parlament végül elfogadott minden képviselők elé terjesztett javaslatot.
Nyitókép: Összesen tizenkét titkárhelyettes kinevezéséről döntöttek a képviselők (Ótos András felvétele)