A mentális egészség nemzetközi napjáról minden év október 10-én emlékeznek meg. A világon és hazánkban is egyre több a depressziós és szorongó ember, kortól függetlenül.
Vladimir Diligenski neuropszichiáter, a Dragšia Mišović Klinikai Kórházi Központ neuropszichiátriai osztályának vezetője a Szerbiai RTV reggeli műsorában rámutatott arra, hogy amikor a mentális egészségünkről van szó, Szerbia egy egytől tízig terjedő skála közepén helyezkedik el.
– Ez a koronával kapcsolatos probléma sokáig tart, és következményeket hagy maga után, egyre több depressziós jelenik meg, egyre inkább szorongásos zavarokkal, elsősorban pánikbetegséggel. Az idősebb embereknél hamarabb megjelenik a demenció, és a súlyosabb problémák. A társadalmi elszigeteltség rontja az életminőséget – mondta Vladimir Diligenski.
Hozzátette, hogy a világon minden depressziós és szorongásos betegség előfordulása 30 százalékkal nőtt.
Kiemelte, hogy a depresszió a munkában is megnyilvánul, a beteg páciens szomorú lesz, és alváshiányban szenved. Pszichiátert és pszichológust kell keresnie, mert ezek a körülmények befolyásolják az életminőségét – tette hozzá.