Váratlan bevonulások, nyilatkozatháború és hatalmi-ellenzéki sértegetés jellemezte a belgrádi városi képviselő-testület tegnap délelőtt kezdődött ülését. Napirendi pontként egyebek mellett a következő beterjesztések kerültek a képviselők elé: a városi költségvetés módosítása, továbbá az építési telkek rendezéséről és odaítéléséről szóló idei program, bizonyos közvállalatok idei működési programjának a módosításáról szóló, a Belgrád fejlesztésének tekintetében releváns területrendezési tervek, valamint a helyi közigazgatási illetékekről szóló döntés javaslatai.
A költségvetés módosításával kapcsolatban Nikola Nikodijević, a belgrádi városi képviselő testület elnöke közölte, elsősorban a bevételek 6,1 százalékos növekedése tette szükségessé az említett napirendi pontot – a költségvetés a módosítás értelmében 202,2 milliárd dinárt tesz ki. A többletbevételek java részét a városi tömegközlekedésre és a magán utasszállító vállalatokkal kötendő szerződésekre, valamint az utak helyreállítására tervezik költeni. Az ellenzéki pártok bejelentették, hogy nem támogatják a költségvetés módosítását. Szerintük a városvezetés célszerűtlenül költené a pénzt. Mila Popović, a Szabadság és Igazságosság Pártja városi szervezetének elnöke szerint a költségvetés módosításával a hatalomnak az a célja, hogy tovább tömje Zvonko Veselinović, kétes előéletű üzletember és a hozzá hasonlóak zsebét.
A városi tömegközlekedéssel kapcsolatban az ülésen Aleksandar Šapić polgármester közölte, az a cél, hogy idővel egyetlen jármű se legyen 5 évnél idősebb, a tömegközlekedési vállalat munkatársainak a számát pedig 33 százalékkal tervezik csökkenteni. Racionális és jól működő vállalattá szeretnék fejleszteni a belgrádi tömegközlekedési közvállalatot, nyomatékosította a polgármester, aki új projektumokat is bejelentett: 400 óvodában és 220 általános iskolában helyezhetnek el biztonsági kamerákat, a Terazije téren szobrot emelhetnek Dragoljub Draža Mihailovićnak, a királyi Jugoszlávia katonai vezérkari tisztjének és csetnikvezérnek, a Kalemegdan parkból viszont négy, második világháborús hősi halott földi maradványait helyezhetik át máshová. Šapić szerint Josip Broz Tito földi maradványait a Virágházból átszállítanák máshová. Az utóbbi két tervről még az ülés kezdete előtt nyilatkozott, majd az ezzel kapcsolatos ellenzéki beszólásra reagálva kifejtette: „Önök, liberálisok, valójában nem is bolsevikok, és önöknek fájdalmas a téma, hogy Titót úgy kell eltemetni, mint Spanyolországban Francót”. A Szerbiai Szocialista Párt, a Szerb Haladó Párt koalíciós partnere kapcsán Šapić megjegyezte, ez utóbbi biztosan támogatja a földi maradványok áthelyezésével kapcsolatos terveket, „hiszen nem kommunisták, hanem szocialisták”. Ehhez képest az ülésen Aleksandar Antić szocialista városi képviselő és az SZSZP alelnöke közölte: ő biztosan nem támogatja az ilyen javaslatokat, és hiszi, hogy pártja is ezen az állásponton van.
Az ülés egyik meglepetése az volt, hogy Savo Manojlović és a Kreni-Promeni képviselői „visszatértek” a városi parlamentbe, megszakítva ezzel a választások szabálytalansága miatt megkezdett bojkottot.