2024. szeptember 7., szombat

Segíteni a gyerekeknek, erősíteni a családot

A zentai szakmai továbbképzésen topolyai, magyarkanizsai, csókai, csantavéri óvónők is részt vesznek
A résztvevők több településről érkeztek

A résztvevők több településről érkeztek

Pénteken és ma Zentán a Hófehérke Iskoláskor Előtti Intézmény Bambi épületében a Kárpát-medencei óvoda-fejlesztési program keretében a Korai intervenció kérdései és néhány területe címmel tartanak szakmai továbbképzést az óvónőknek. A programot a Magyar Nemzeti Tanács és a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatja. Az eseményen zentai, topolyai, magyarkanizsai, csókai, csantavéri óvónők vesznek részt. A képzést péntek reggel Perpauer Attila, az MNT oktatási bizottságának elnöke nyitotta meg, aki köszöntőjében elmondta, hogy Magyarország Kormánya 2017-ben külön figyelmet fordított a vajdasági óvodák eszközfejlesztésére és a magyar óvónők továbbképzésére, és hogy ez a program 2018-ban is folytatódik, ez is annak a része.

– Az óvodapedagógus-képzések 2017 novemberében kezdődtek, és mintegy 100 óvodapedagógus és 20 vajdasági képző vett ezeken részt. Rövid szünet után itt Zentán, valamint Adán folytatódik a képzéssorozat, amit a jövő héten Nagykikinda és Óbecse követ. A képzés arról szól, hogy az óvodapedagógus hogyan erősítse a családokat, miként fejlessze a társas és érzelmi kompetencia korai fejlődését az óvodai környezetben, valamint odahaza a családban.

A megnyitón Kopasz Ildikó, a Hófehérke Iskoláskor Előtti Intézmény igazgatója is köszöntötte az egybegyűlteket, aki maga is az előadók között volt, majd Fényszárosi Fekete Tímea, Rácz Szabó Nagy Rózsa, Bite Zsinka Andrea és Sebestyén Péter előadásai következtek.

A megnyitót követően Kopasz Ildikó újságírói kérdésre elmondta, hogy a korai intervenció egy olyan téma az óvónők életében, amellyel napi szinten foglalkoznak:

– Nemcsak a gyermeknek próbálunk meg segíteni, hanem a családnak is, hiszen látjuk, hogy milyen problémák vannak egy-egy családban, és egyáltalán nem mindegy, hogyan nyúlunk a témához. Ez az előadássorozat arra mutat rá, hogyan tudunk úgy segíteni a családnak, hogy közben a gyermeknek is segítsünk. Itt intézményben van a gyermek, igyekszünk a legmegfelelőbben kezelni az ő esetleges problémáit, igyekszünk fejleszteni, viszont a család is szükséges ehhez, és ezek a képzések ebben nyújtanak segítséget. Természetesen nem tud itt lenni a képzésen az összes óvónő, de a résztvevők nagyon sok felől érkeztek, most nekik adunk útmutatást, ők pedig ezt a tudást magukkal viszik saját intézményükbe és a kollégákkal együtt próbálják megvalósítani. A szakaktívák nagy segítségek abban, hogy ezeket az információkat megosszuk azokkal is, akik most itt nincsenek jelen – összegezte az igazgató.