Az idei Illés-napi rendezvény ismét színes programmal várta az érdeklődőket. Immár 164 éve ünneplik Temerinben a falunapot. Igaz, az ünneplés módja az idők során sokat változott, de az ősök fogadalmát mindig megtartották. S a látogatók minden évben szívesen térnek vissza.
Az 1848-as szabadságharcban a szerb csapatok felgyújtották a falut, és a lakosság elmenekült. A fegyverletétel után, az 50-es években a jobb élet reményében kezdett visszaköltözni az elüldözött lakosság, a helyzetük azonban nem javult. Éveken át különféle elemi csapások érték a falut. 1851-ben dögvész tizedelte meg az állatállományt, 1852-ben pedig az aszály tette tönkre a termést. A falusiak ezek után sem adták fel. Remélték, hogy a következő év jobb lesz. Ám július 20-án, Szent Illés napján a reményük mégis szertefoszlott. Hatalmas vihar söpört végig a határon. A vihar nemcsak a termésben okozott károkat, hanem a legelésző jószágot is megtizedelte. Ennéll nagyobb csapás már nem is érhette őket. A háromszori csapás után fogadalmat tettek, hogy a következő évtől (1854-től) minden évben megünnepelik július 20-át, Szent Illés próféta napját.
Kezdetben a fogadalmi ünnep csak a szentmisén való részvételből és munkatilalomból állt, mára viszont már egy egész rendezvénysorozattá kerekedett. A többnapos rendezvényt különböző szórakoztató és művelődési műsorok teszik hangulatosabbá.
Idén az érdeklődőket az I. helyi közösség, illetve a Kertbarátkör keretében működő egyesület kézimunka-kiállítása, a Kertészkedők Egyesületének terménybemutatója, valamint amatőr és ismert képző- és fotóművészek kiállítása fogadta. A fiatalok, mint minden évben, hagyományos ruhába beöltözve lovasbemutatót tartottak. A szentmisét követően az ünneplők, valamint az önkormányzat és a civil szervezetek képviselői megkoszorúzták Temeri Lőrincnek, a falu első írásban említett papjának az emléktábláját. Ezután a Kókai Imre Általános Iskola telepi iskolaudvarában fogadták a vendégeket.
A délutáni műsorban különböző gyermektársulatok léptek fel, például a Magic tánccsoport, a Rece-Fice és a Tücskök-bogarak tánccsoport, akik rábaközi tánccal szórakoztatták a közönséget.
Ezt követően Perpauer Attila, a Magyar Nemzeti Tanács oktatási bizottságának az elnöke és Pásztor Róbert, a temerini községi képviselő-testület elnöke mondtak köszöntőt, majd a megszentelt új kenyér megszegése következett.