A téli szünetet követően szombattól ismét kínai tematikájú kiállítások láthatók a szegedi Móra Ferenc Múzeumban – tájékoztatta a közgyűjtemény PR-referense csütörtökön az MTI-t.
Hegedűs Anita közölte, a csaknem 62 ezer látogatót vonzó, az Han-dinasztia korát felidéző ókori Kína-kiállítás január 7-én bezárta kapuit, azonban a tárlat egyik egysége, az agyagkatonákat bemutató kiállítási rész még Szegeden marad. Az anyag- és mérethű katonaszobrok egészen tavaszig láthatóak lesznek a múzeumban, így lehetősége van azoknak is megnézni a különleges tárgyakat, akik tavaly nem jutottak el a kiállításra.
Nem az agyagkatonák lesznek azonban az egyetlen kínai témájú tárgyak a Móra-múzeumban: szombattól látható a Csen Lukács – A kínai keresztény festészet iskolateremtője című tárlat. Csen Jüandu kínai festőművész keresztény motívumokat épített be munkáiba, a klasszikus kínai ábrázolások közé, ezzel létrehozva egy teljesen új, egyedi festészeti iskolát. Megkeresztelkedése után Csen Lukács néven vált ismertté: a világszerte újításnak számító ábrázolásain klasszikus bibliai témákat jelenített meg.
A múzeumban összesen tíz Csen Lukács-alkotást tekinthetnek meg az érdeklődők. A kiállítás különlegessége, hogy olyan festményeket is bemutatnak, melyeket eddig eltűntnek véltek a kutatók és csak a korabeli sajtóban megjelent reprodukciójuk szerepelt egy-egy művészeti adatbázisban. Az alkotások a Magyarok Nagyasszonya Ferences Rendtartomány gyűjteményének részei, melyeket az Alsóvárosi Ferences Rendház és Kolostor őriz.
Nyitókép: A Móra Ferenc Múzeum Facebook-oldala