2024. október 7., hétfő

Veszett kutyák és szörnyek

Focicronika

A horvát bajnokság hétvégi fordulójának rangadóját Splitben rendezték, ahol a Hajduk nyolcvannégy percen át szenvedett az Eszékkel, s hiába töltötte addig a mérkőzés nagy részét a labda a vendégek 16-osában, a hazaiak nem tudtak gólt lőni. Akkor azonban a játékvezető véget vetett a splitiek szenvedésének, és egy ajándék tizenegyessel jutalmazta meg őket, amit Ibričić váltott gólra, a Hajduk minimális arányban nyert az Eszék ellen, s így már csak három pont a különbség a két csapat között.

A zágrábi Dinamo az Istra 1961 otthonában lépett pályára, és a vendégeket Butina kapus mentette meg a vereségtől, ugyanis a hazaiak még büntetőből sem tudtak betalálni a zágrábiak kapujába: Šehić gyenge lövését a vendégek hálóőre hárította. A pulaiak bánhatják, hogy nem győzték le ellenfelüket, ám ha azt vesszük figyelembe, hogy az őszi idény 1. fordulójában Zágrábban a Dinamo 7:1-re nyert, akkor a pulaiak szempontjából a 0:0 nagyon jó eredménynek számít. A zágrábiaknak nem sikerült épp fényesre az Európa-liga főpróbája, hiszen ha Brüsszelben így játszanak az Anderlecht ellen, akkor annak igen csúfos vége lesz.

A legérdekesebb mérkőzés utáni nyilatkozat Roy Ferenčiné volt, ugyanis a Lokomotiva edzője, miután csapata 3:0-ra legyőzte a Rijekát, azt mondta:

Minden elismerésem a játékosaimnak, akik a Rijeka elleni meccsen veszett kutyák, igazi szörnyek voltak, s esélyt sem adtak az ellenfélnek.

A Slaven Belupo hiába vezetett a mérkőzés vége előtt húsz perccel 3:0-ra Zágrábban a város nevét viselő együttes ellen, a hazaiak végül csodával határos módon egyenlítettek.

Érdekes még megjegyezni, hogy az idegenbeli meccseket figyelembe véve a Dinamo 14 ponttal csak harmadik a táblázaton, a Šibenik és a Cibalia is megelőzi őket, igaz, az utóbbi csak jobb gólkülönbségének köszönhetően, míg a Šibeniknek 16 pontja van.

Horvát bajnokság, a 16. forduló eredményei: Istra 1961–Dinamo 0:0, Cibalia–Zadar 2:0, Šibenik–Croatia Sesvete 2:0, Karlovac–Međimurje 2:0, Lokomotiva–Rijeka 3:0, Zagreb–Slaven Belupo 3:3, Varteks–Inter 2:1, Hajduk–Eszék 1:0.

A sorrend: 1. Dinamo 36, 2. Šibenik 33, 3. Cibalia 32, 4. Eszék 28, 5. Slaven Belupo 28, 6. Karlovac 26, 7. Hajduk 25, 8. Rijeka 22, 9. Lokomotiva 22, 10. Inter Zaprešić 20, 11. Varteks 19, 12. Zadar 18, 13. Međimurje 17, 14. Istra 1961 13, 15. Zagreb 11, 16. Croatia Sesvete 7 pont.