2024. október 7., hétfő

Szilágyi Csaba bronzérmes

A szerbiai úszóválogatott tagja, az óbecsei Szilágyi Csaba bronzérmes lett a törökországi Isztambulban zajló rövidpályás Európa-bajnokságon, miután az 50 méteres mellúszás döntőjében a harmadik helyen ért célba. Az aranyérem a norvég Aleksander Hetlandé lett, aki 26,19 másodperc alatt teljesítette a távot, a dobogó második fokára az olasz Alessandro Terrin állhatott fel (26,24 mp), Szilágyi ideje 26,31 volt, ami egyben új egyéni csúcs is.

* * *

Verrasztó Evelyn ezüstérmet nyert 100 méter vegyesen az isztambuli rövidpályás úszó Európa-bajnokságon. A 200 m vegyesen korábban aranyérmes magyar versenyző 58.21 mp-es országos csúccsal szerezte meg a második helyet (saját, pénteken úszott 58.61-es idejét módosította négy tizeddel). Győzött a holland Hinkelien Schreuder 57.85-tel.