2024. október 7., hétfő

Már készülnek az új idényre

KAJAK-KENU
A zentai Tiszavirág Kajak-kenu Klub tagjai

Igen sikeres idényt tudhat maga mögött a zentai Tiszavirág Kajak-kenu Klub, amelyben július eleje óta Fehér Csaba tartja az edzéseket. A klub versenyzői 2009-ben nyolc versenyen vettek részt, amelyeken igen szép eredményeket értek el. A minikajakligában négy tornát rendeztek, s az összesítettben a zentaiak a negyedik helyet szerezték meg. A magyarkanizsai nemzetközi regattán a zentai klub tagjai négy ezüst- és két bronzérmet szereztek.

Ezüstérmesek: Marko Subotić (MK1 – 500 m, 98/99), Kőműves Tamás (MK1 – 500 m, 96/97), Barta Bence/Tóth Máté (MK2 – 500 m, 96/99), Cakó Sarolta/Surányi Boglárka (K2 – 500 m, serdülő). Bronzérmesek: Rác Szabó Petra/Surányi Boglárka (MK2 – 500 m, 96/99) és Pósa Fanni (MK1 – 500 m, 98/99).

Az idény során a versenyeken négy második, tíz harmadik, huszonegy negyedik, tizenhét ötödik és kilenc hatodik helyet szereztek az egyesület tagjai.

Az augusztus 22-én Gerken (Višnjićevo) megrendezett országos minikajak-bajnokságon a Tiszavirág csapata a klubok vetélkedésében a 3. helyet szerezte meg. Ezen a versenyen a Barta Éva/Fenyvesi Janka (MK2 – 500 m, 1999) és a Kőműves Tamás/Vartus Árpád (MK2 – 500 m, 1997) páros állhatott fel a dobogó harmadik fokára.

Az utolsó szerbiai verseny szeptember 13-án volt, utána a zentaiak még egy hónapon át a Tiszán edzettek, azóta pedig négy helyszínen, az atlétikapályán, az Emlékiskolában és a Thurzó Lajos Iskolában, valamint a zentai medencében tréningeznek a jövő év májusában kezdődő új idényre.

A zentai klub tagjai, fiúk: Marko Subotić, Kecskés Balázs, Vartus Árpád, Kőműves Tamás, Kőműves Dávid, Barta Bence, Tóth Máté, Pap Norbert, Pósa Tamás, Gubik Tamás, Cakó Szabolcs, Kaszás Ákos, Kaszás Dávid, Horti Béla, Fenyvesi Ákos, Gallusz Márton, Bódi Viktor, Fodor Ádám, Dluhi Béla, Barta Zsolt.

Lányok: Fenyvesi Abigél, Fenyvesi Janka, Pósa Fanni, Cakó Sarolta, Surányi Boglárka, Barta Éva, Kálmán Bea, Boros Csilla, Rác Szabó Petra, Hitri Ramóna, Urbán Judit.