2024. október 7., hétfő

Ilyen csak Afrikában van

KÜLFÖLDI LABDARÚGÁS
A képen látható angolai szurkoló a 79. percig nagyon élvezte az Angola–Mali mérkőzést

Gólgazdag mérkőzéssel kezdődött meg vasárnap este az Afrika-kupa, miután az A csoportban Angola és Mali mérkőzése 4:4-es döntetlennel ért véget. A mérkőzésen semmi jel nem utalt arra, hogy Mali pontot szerezhet, hiszen a 74. percben Manucho büntetőből lőtt góljával Angola már 4:0-ra vezetett. Öt perccel később kezdtek felébredni a mali játékosok, s a 79. percben Keita szépített, majd Kanouté és Keita újabb góljával már csak egygólos volt az angolaiak előnye, azonban a vendéglátónak ezt sem sikerült megőriznie, mivel Yattabare a 90+5. percben újabb gólt lőtt, s ezzel beállította a 4:4-es végeredményt.

Afrika-kupa, A csoport: Angola–Mali 4:4 (2:0)

Góllövők: Flavio a 36., a 42., Gilberto (11-esből) a 67., Manucho (11-esből) a 74., illetve Keita a 79., a 90+3., Kanoute a 88. és Yattabare a 90+5. percben.

A csoport másik mérkőzésén: Malawi–Algéria 3:0 (2:0)

Góllövők: Mwafulirwa a 17., Kafoteka a 35. és Banda a 48. percben.

A mai program, C csoport: Egyiptom–Nigéria (17 óra), Mozambik–Benin (19.30).

Ferrara nagy bajban

Ugyanolyan gyenge, ötlettelen játékkal rukkolt ki a Juventus a Milan ellen, mint amilyet a Bayern München elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen nyújtott, s így nem meglepő, hogy a milánóiak, csakúgy mint a bajorok, három gól különbséggel nyertek a torinóiak ellen. Így nagyon nehéz helyzetbe került Ciro Ferrara, a Juventus edzője, akinek napjai minden bizonnyal meg vannak számlálva. A Milan viszonylag könnyen, különösebb megerőltetés nélkül szerezte meg a három pontot, s így csak Leonardo csapata lehet az az együttes, amely veszélyeztethetné az Inter címvédését.

Az olasz bajnokság 19. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén: Juventus–Milan 0:3 (Nesta 29., Ronaldinho 71., 88.). A sorrend: 1. Inter 45, 2. Milan 37 (–1), 3. Juventus 33 (32:25), 4. Napoli 33 (29:24), 5. Roma 32, 6. Fiorentina 30 pont.

A Barcelona csak az első félórában szenvedett a Tenerifével a spanyol bajnokság 17. fordulójában, utána azonban beindult a gépezet, s Messi három góljával, valamint Bojan Krkić három gólpasszával fölényes győzelmet aratott, így továbbra is őrzi kétpontos előnyét a Real Madriddal szemben.

A spanyol bajnokság 17. fordulójának vasárnap esti mérkőzésein: Real Madrid–Mallorca 2:0 (Higuain 8., Granero 50.), Tenerife–Barcelona 0:5 (Messi 36., 45., 73., Puyol 44., Luna (öngól) 85.). A sorrend: 1. Barcelona 43, 2. Real Madrid 41, 3. Valencia 35, 4. Deportivo La Coruńa 31, 5. Sevilla 30 (28:17), 6. Mallorca 30 (30:20) pont.