2024. október 7., hétfő

Az első győzelem

ASZTALITENISZ

Az Európai Nemzetek Ligája challenge divíziójának A csoportjában Szerbia női válogatottja megszerezte első győzelmét, miután a harmadik fordulóban, Ni šben magabiztosan, 3:0-ra nyert Svédország ellen.

Az első mérkőzés elején semmi nem utalt a sima hazai győzelemre, hiszen a svédJonsson2:0-ra és 9:7-re vezetettErdélyiAnnamáriaellen, vagyis csak két pont választotta el a győzelemtől, ám a csókai asztaliteniszezőnek sikerült fordítani, megnyerte a játszmát, majd a következő két szettet is.

Utána Molnár Mónika 3:0-ra győzött Ekholm ellen, az i-re a pontot pedig Fehér Gabriella tette fel, aki szintén játszmaveszteség nélkül nyert Pettersson ellen.

Európai Nemzetek Ligája, challenge divízió, A csoport: Szerbia–Svédország 3:0 (Erdélyi–Jonsson 3:2, Molnár–Ekholm 3:0, Fehér–Pettersson 3:0).