2024. október 7., hétfő

Madridi csúcsrangadó

FOCIAJÁNLÓ

Csütörtökön még az előző fordulót zárták le, szombattól pedig már az új kör pontjaiért indulnak harcba a csapatok a spanyol labdarúgó-bajnokság élvonalában, ahol a hétvégi csúcspontot a madridi városi rangadó jelenti a Real és az Atlético között. A 71 pontos, de az élen a címvédő Barcelonát csak jobb gólkülönbségével megelőző királyi gárda sorozatban tizenegyedik győzelmére, ezzel pedig a vezető pozíció megőrzésére készül, méghozzá igen jó eséllyel, mivel a Primera Divisiónban rendületlenül menetel, többnyire látványos és hatékony játékkal verve aktuális ellenfelét.

A Barca az Osasuna ellen hangolt szerdán (2:0), most szombaton húzós kilencven perccel számolhat, amikor is a negyedik helyezett Mallorcához látogat. Ám a bajnoki versenyfutást a Reallal nyilvánvalóan csak akkor tudja állni, ha mindhárom pontot begyűjti, s erre a huzamos ideje kirobbanó formában játszó Lionel Messi vezérletével minden esélye meg is van a katalán elitalakulatnak. A harmadik pozíciót 53 ponttal elfoglaló Valencia a Zaragoza otthonában szerepel.