2024. szeptember 1., vasárnap
KAJAK-KENU

Fantasztikus négyes párosban is

A kajak-kenusoknál négy döntőt rendeztek tegnap. A női kenu kettesek 500 méteres fináléjában a Kiss Ágnes és Nagy Bianka duó épphogy lecsúszott a dobogóról, a magyar delegációt viszont a női kettesek kajak száma kárpótolta, amelyben a Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra páros a tegnap befoghatatlan új-zélandiak mögött bejött a második helyre, a meglepetést pedig a Pupp Noémi, Fojt Sára alkotta egység szállította, amely épphogy becsúszott a döntőbe, de végül a nyolcas pályán „besurrant” a harmadik helyre! A dolog pikantériája, hogy csütörtökön ez a négy lány szerezte meg a szakág első párizsi érmét, akkor a négyessel állhattak dobogóra.
A fiúk közül ugyancsak a kettes remekelt. A friss Európa-bajnok Nádas Bence, Tótka Sándor egység jól rajtolt, féltávnál a harmadik helyen lapátolt a németek és az ausztrálok mögött. A germánokat nem lehetett megverni, az ausztrálokat viszont befogta és lehajrázta a magyar páros, így ezüstérmes lett! A B döntőben Kopasz Bálint és Varga Ádám a 7., Marko Novaković és Marko Dragosavljević a 3., Anđelo Džombeta és Vladimir Torubarov pedig a 8. lett. A kenusok 1000 méteres döntőjében Adolf Balázs a 7. helyen végzett.

Nyitókép: Az ezüstérmes Nádas Bence (jobbról) és Tótka Sándor páros / MTI