2024. szeptember 1., vasárnap
ATLÉTIKA

Bol nem bírt a világcsúcstartóval

A holland 4×400 méteres mix váltó sikerét és Femke Bol elképesztő befutóját látva többen már a múlt héten borítékolták az európai győzelmet a női 400 gát fináléjában. Ha az esélylatolgatók számoltak is Sydney McLaughlin-Levrone-nal, arra biztosan nem gondoltak, hogy Bol a célegyenesre fordulva – némi túlzással – inkább az életéért, mintsem az aranyéremért küzd majd… Volt min csodálkozni, a Tokióban, majd az amerikai válogatón is világcsúcsot futó McLaughlin-Levrone állva hagyta a mezőnyt, elképesztő fölénnyel, 50,37 másodperces új rekorddal gyakorlatilag könnyedén nyert. Bol mindeközben szenvedett rendesen, 52,13-mal végül csak harmadik lett, a szintén tengerentúli Anna Cockrell (51,87) is megverte. Az amerikai küldöttség a férfi 200 méter miatt ugyanakkor búslakodhat. A szám egyértelmű esélyesét, Noah Lylest néhány nappal ezelőtt koronavírussal diagnosztizálták, így csak árnyéka volt önmagának. Igaz, a fenomén 19,70-nel bezsebelt egy bronzot, ám reális esélye nem volt megverni a 19,45 másodperccel diadalmaskodó botswanai Letsile Tebogót. Lylest honfitársa, Kenny Bednarek (19,62) is lehajrázta. Női távolugrásban egyedül Tara Davis-Woodhall került hét méter fölé, a budapesti vb ezüstérmese 7,10-zel nyert. A címvédő, végül második Malaika Mihambo 6,98-ig, a harmadik Jasmine Moore 6,96-ig repült – az amerikainak ez már a második bronzérme Párizsban, korábban hármasugrásban is a harmadik helyen zárt. Férfi 100 gáton ugyancsak amerikai siker született, Grant Halloway 12,99-cel nyert.
Férfi gerelyhajításban megszületett Pakisztán első aranyérme atlétikában. Arsad Nadimen kívül senki sem került 90 méter fölé, a vb-ezüstérmes 92,97 méteres kísérletével, új olimpiai csúccsal utasította maga mögé a mezőnyt.

Nyitókép: Tara Davis-Woodhall, a texasi egyetemre járt „cowgirl” nyert távolugrásban / Beta/AP