2024. október 8., kedd

Megvan a kilencedik is

ASZTALITENISZ

A Zenta férficsapata százszázalékos teljesítménnyel, kilenc győzelemmel lett őszi bajnok a II. liga északi csoportjában, miután Topolyán egy izgalmas mérkőzésen 4:1-re nyert a Gorica ellen. A mérkőzés végeredménye sokkal szorosabb is lehetett volna, hiszen Faggyas az ötödik játszmában 5:1-re vezetett Mellik ellen, de a vendégek játékosa nyolc pontot nyert zsinórban, 3:1-es zentai vezetésnél 1:1-es játszmaállásnál Námesztovszki 10:6-ra vezetett Sóti ellen, de ez az előny sem volt elegendő a szett megnyeréséhez.

II. liga, északi csoport, 9. forduló: Gorica (Topolya)–Zenta 1:4

Részeredmények: Námesztovszki Zs.–Tőke 1:3, Juhász–Sóti 1:3, Faggyas–Mellik 2:3, Faggyas/Námesztovszki–Mellik/Sóti 3:2, Námesztovszki–Sóti 1:3.

Az őszi bajnok a Zenta lett 18 ponttal, 14 pontja van a begecsi Čarda kod Brašenak és az adai Mlinproduktnak, azzal, hogy az adai csapatnak van még egy mérkőzése a zombori ŽAK ellen. Negyedik a topolyai Gorica 12 ponttal.