2024. szeptember 3., kedd
BIRKÓZÁS – MOHOL

A Potisje nyert

Vasárnap rendezték meg a moholi sportcsarnokban a 2002 és 2004 között született kispionír korosztály részére a szerbiai kupa első fordulóját, amelyen 19 egyesület 97 birkózója lépett szőnyegre 10 súlycsoportban. A kötöttfogású verseny szervezője a moholi Partizan Birkózóklub volt, a Szerbiai Birkózószövetséggel együttműködve. A csapatversenyben az első helyet a magyarkanizsai Potisje csapata (35 pont) érdemelte ki, a második helyen végezett a házigazda moholi Partizan (29), és a Zenta (25) gárdája szerezte meg a harmadik helyet.

Jelenet a moholi versenyről (Fotó:  Csincsik Zsolt)

Jelenet a moholi versenyről (Fotó: Csincsik Zsolt)

Győztesek, 27–30 kg: Pócs Előd (Hercules). 33 kg: Rekecki Botond (Potisje). 36 kg: Fekete Endre (Zenta). 39 kg: Branislav Lovrić (Soko). 42 kg: Branko Đakov (moholi Partizan). 46 kg: Antun Prčić (Spartacus). 50 kg: Vrábel Áron (Potije). 55 kg: Jovan Markulić (belgrádi Partizan). 60 kg: Uglješa Gajić (Vitez). 70 kg: Mario Vuković (Zenta). @sz = csin

A felnőtteknél a Proleter a győztes

Nagybecskereken megtartották a szerbiai kupa felnőttversenyének második fordulóját is, amelyet ismét a házigazda Proleter nyert meg 41 ponttal, a 38 pontos belgrádi Partizan és a 28 pontos Spartacus előtt, s ezzel összesítésben 84 ponttal megnyerte a kupát, a Partizan (64) és a Spartacus (61) előtt. A 14 klub 70 versenyzőjét felsorakoztató nagybecskereki megmérettetés érdekessége az volt, hogy a taskenti vb után először lépett szőnyegre Szerbiában a világbajnok Davor Štefanek, aki ezúttal a 71 kg-os súlycsoportban nyert könnyedén, a két legérdekesebb döntő pedig a 66 kg-ban és a 75 kg-ban volt, ahol Frísz Krisztián és Aleksa Erski (5:4), illetve Aleksandar Maksimović és Nemes Máté (3:0) küzdött meg.

Győztesek, 59 kg: Nagy Szebasztián (Potisje). 66 kg: Frísz Krisztián (Proleter). 71 kg: Davor Štefanek (Proleter). 75 kg: Aleksandar Maksimović (Partizan). 80 kg: Goran Bulatović (Partizan). 85 kg: Csábi Valentin (Proleter). 98 kg: Dejan Franjković (Proleter). 130 kg: Nemanja Pavlović (Novi Sad).